Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

Dodano: 12.08.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. „Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji w pięciu podkarpackich miastach, w tym m.in. w Rzeszowie odbędą się pikniki wojskowe.

Święto Wojska Polskiego w Rzeszowie rozpocznie o godz. 9:00 uroczystą mszą w intencji Ojczyzny i żołnierzy Wojska Polskiego w Kościele Garnizonowym. O godz. 11:00 odbędzie się uroczysty apel przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego.

Na godz. 13:00 zaplanowano piknik wojskowy w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Łukasza Cieplińskiego i ul. Pułaskiego. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników czekać będzie wiele atrakcji.

Podczas pikniku działał będzie również mobilny punkt, w którym zainteresowani uzyskają informację m.in. o nowym rodzaju służby – dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy – od poniedziałku zmiany. Nowe godziny pracy infolinii

RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca 2022 r. filie Rzeszowskiego Domu Kultury, w których można było oddać dary dla uchodźców, przestają pełnić taką funkcję. Dary będzie mozna przynosić do Centrum Pomocy Ukrainie.

Rzeszów

Sean Penn w Rzeszowie. Podpisano porozumienie o współpracy

RZESZÓW. Prezes fundacji CORE Response, Sean Penn spotkał się dziś z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy Fundacji i Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach SIM

RZESZÓW. W rejonie ul. Wołyńskiej w Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa powstanie ok. 850 mieszkań. Obok powstaną tereny zielone i parki.

Rzeszów

Zderzenie dwóch autobusów na ul. Rejtana. 23 osoby poszkodowane

RZESZÓW. W rejonie wypadku występują poważne utrudnienia. 

Rzeszów

Wiosną rozpocznie się budowa ul. Parkowej na os. Miłocin

RZESZÓW. Ulica Parkowa na osiedlu Miłocin będzie przebudowana. Pierwszy etap prac obejmie odcinek o długości prawie 800 metrów. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Reklama