Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Święto WOT w Rzeszowie. Defilada, piknik wojskowy i utrudnienia w ruchu

Dodano: 29.09.2023 r.

Fot. DWOT
Fot. DWOT
RZESZÓW. W najbliższą sobotę Rzeszowie odbędą się oficjalne uroczystości z okazji 6-lecia Wojsk Obrony Terytorialnej. Na ten dzień zaplanowano m.in. defiladę ulicami miasta, pokaz sprzętu oraz piknik wojskowy. W związku ze świętem WOT, w piętek i w sobotę w centrum Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.
 
Decyzją Ministra Obrony Narodowej z 14 sierpnia 2018 roku, dzień 27 września został ustanowiony świętem Terytorialsów. Uroczyste obchody święta WOT odbędą się w sobotę, 30 września w Rzeszowie, na Alei Cieplińskiego. Po zakończeniu obchodów odbędzie się defilada, która przejdzie ulicami Rzeszowa.
 
Następnie w ogrodach Bernardyńskich i pod Podkarpackim Urzędem zorganizowany zostanie pokaz sprzętu wojskowego i innych rodzajów służb oraz piknik wojskowy, w którym weźmie udział WOT, 21 BSP, CWCR, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Policja, Straż Pożarna, IPN oraz Lasy Państwowe. W czasie zwiedzania sprzętu będzie można posłuchać dobrej muzyki, a w punktach promocyjno – informacyjnych żołnierze opowiedzą o służbie w WOT oraz jak wstąpić w ich szeregi. 
 
Nie zabraknie także specjalnej strefy dla najmłodszych. Znajdzie się w niej sporo atrakcji:  dmuchany plac zabaw, otwarte zjeżdżalnie (duże zoo), eurobungee czy fotobudka. Będą również zabawy z nagrodami oraz przekąski: wata cukrowa i popcorn. Animatorzy będą gotowi nałożyć kamuflaż wszystkim chętnym, którzy przyjdą na piknik.
 
Oczywiście jak na piknik wojskowy przystało, będzie również serwowana grochówka.
Reklama
 
Program obchodów święta WOT:
 
30 września 2023 r.:


- godz. 11.00 – Msza Święta w Kościele Garnizonowym pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Rzeszowie przy ul. Reformackiej 5
- godz. 12.30 – Uroczysty Apel z okazji Święta WOT – Aleja Cieplińskiego w Rzeszowie
- godz. 13.30 – 18.00 – piknik w Ogrodach Bernardyńskich i pokaz statyczny sprzętu wojskowego i innych rodzajów służb przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.
 
3 października 2023 r.

- godz. 15.00 – Nabożeństwo Dziękczynne w Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 9/13
 
Utrudnienia w ruchu
 
W związku z obchodami 6-lecia WOT, w piątek (29.09) w godz. od godz. 20:00 do 23:00, odbędą się ćwiczenia w ramach przygotowań do głównej uroczystości, w trakcie których z ruchu czasowo wyłączane będą ulice:
  • Reformacka do ulicy Langiewicza,
  • Hoffmanowej,
  • Mochnackiego,
  • Cieplińskiego
  • oraz ulice Sondeja, Jałowego i Pułaskiego.

Wyżej wymienione ulice będą również zablokowane w sobotę (30.09) w godz. od 11:30 do 14:00, w trakcie głównych uroczystości. Tego dnia dodatkowo w godz. od 8:00 do 18:00 zamknięta będzie ulica Sobieskiego od ronda Sokoła do Urzędu Wojewódzkiego, gdzie odbywać się będzie pokaz sprzętu wojskowego oraz piknik wojskowy.


 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiosenna zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 23 do 30 kwietnia 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy park

​RZESZÓW. Strefa relaksu, warzywnik, ogród tematyczny, street workout – to część atrakcji, jakie docelowo znajdą się w nowym parku przy ul. Bł. Karoliny. Docelowo park będzie miał wielkość ok. 2 hektarów. Szacowany...

Rzeszów

Wolne miejsca na szczepienia przeciwko Covid-19 w Rzeszowie

RZESZÓW. Od czwartku 8 kwietnia do soboty 10 kwietnia, punkt szczepień CM Medyk mieszczący się w centrum handlowym Full - Market przy al. Rejtana 53 dysponuje wolnymi miejscami na szczepienia przeciwko Covid-19.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie kameralna galeria handlowa [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku w Rzeszowie otwarta zostanie nowa galeria handlowa. Obiekt o powierzchni 1400 m2 powstanie na osiedlu Zalesie. Inwestycję realizuje firma Szklane Tarasy.

Rzeszów

Kolejne "gazowce" Autosan dotarły do Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce na ulice Rzeszowa wyjadą kolejne autobusy na gaz od firmy Autosan.

Rzeszów

Na Placu Farnym i przy ul. Chmaja powstaną ogrody kieszonkowe [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na przełomie czerwca i lipca w Rzeszowie powstaną dwa nowe tzw. ogrody kieszonkowe. Zarząd Zieleni Miejskiej ma już gotowe projekty.

Rzeszów

50-latek śmiertelnie przygnieciony przez ciągnik

RZESZÓW. W Ulanicy w gminie Dynów, 50-letni mężczyzna - mieszkaniec powiatu rzeszowskiego - został przegnieciony przez ciągnik. Zginął na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i zatoczki w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która przebuduje zatoczki autobusowe w Rzeszowie i postawi nowe wiaty. Koszt inwestycji to 8,9 mln zł.

Reklama