Rzeszów - Niedziela, 03.05.2026
Reklama

Święto WOT w Rzeszowie. Defilada, piknik wojskowy i utrudnienia w ruchu

Dodano: 29.09.2023 r.

Fot. DWOT
Fot. DWOT
RZESZÓW. W najbliższą sobotę Rzeszowie odbędą się oficjalne uroczystości z okazji 6-lecia Wojsk Obrony Terytorialnej. Na ten dzień zaplanowano m.in. defiladę ulicami miasta, pokaz sprzętu oraz piknik wojskowy. W związku ze świętem WOT, w piętek i w sobotę w centrum Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.
 
Decyzją Ministra Obrony Narodowej z 14 sierpnia 2018 roku, dzień 27 września został ustanowiony świętem Terytorialsów. Uroczyste obchody święta WOT odbędą się w sobotę, 30 września w Rzeszowie, na Alei Cieplińskiego. Po zakończeniu obchodów odbędzie się defilada, która przejdzie ulicami Rzeszowa.
 
Następnie w ogrodach Bernardyńskich i pod Podkarpackim Urzędem zorganizowany zostanie pokaz sprzętu wojskowego i innych rodzajów służb oraz piknik wojskowy, w którym weźmie udział WOT, 21 BSP, CWCR, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Policja, Straż Pożarna, IPN oraz Lasy Państwowe. W czasie zwiedzania sprzętu będzie można posłuchać dobrej muzyki, a w punktach promocyjno – informacyjnych żołnierze opowiedzą o służbie w WOT oraz jak wstąpić w ich szeregi. 
 
Nie zabraknie także specjalnej strefy dla najmłodszych. Znajdzie się w niej sporo atrakcji:  dmuchany plac zabaw, otwarte zjeżdżalnie (duże zoo), eurobungee czy fotobudka. Będą również zabawy z nagrodami oraz przekąski: wata cukrowa i popcorn. Animatorzy będą gotowi nałożyć kamuflaż wszystkim chętnym, którzy przyjdą na piknik.
 
Oczywiście jak na piknik wojskowy przystało, będzie również serwowana grochówka.
Reklama
 
Program obchodów święta WOT:
 
30 września 2023 r.:


- godz. 11.00 – Msza Święta w Kościele Garnizonowym pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Rzeszowie przy ul. Reformackiej 5
- godz. 12.30 – Uroczysty Apel z okazji Święta WOT – Aleja Cieplińskiego w Rzeszowie
- godz. 13.30 – 18.00 – piknik w Ogrodach Bernardyńskich i pokaz statyczny sprzętu wojskowego i innych rodzajów służb przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.
 
3 października 2023 r.

- godz. 15.00 – Nabożeństwo Dziękczynne w Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 9/13
 
Utrudnienia w ruchu
 
W związku z obchodami 6-lecia WOT, w piątek (29.09) w godz. od godz. 20:00 do 23:00, odbędą się ćwiczenia w ramach przygotowań do głównej uroczystości, w trakcie których z ruchu czasowo wyłączane będą ulice:
  • Reformacka do ulicy Langiewicza,
  • Hoffmanowej,
  • Mochnackiego,
  • Cieplińskiego
  • oraz ulice Sondeja, Jałowego i Pułaskiego.

Wyżej wymienione ulice będą również zablokowane w sobotę (30.09) w godz. od 11:30 do 14:00, w trakcie głównych uroczystości. Tego dnia dodatkowo w godz. od 8:00 do 18:00 zamknięta będzie ulica Sobieskiego od ronda Sokoła do Urzędu Wojewódzkiego, gdzie odbywać się będzie pokaz sprzętu wojskowego oraz piknik wojskowy.


 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa przedłuża ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

RZESZÓW. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta zostają przedłużone do 30 kwietnia 2021 r.

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Rzeszów

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążonych pojazdów. Koszt inwestycji to blisko 14,5 mln zł.

Reklama