Rzeszów - Sobota, 11.07.2026
Reklama

Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka nowymi Honorowymi Obywatelami Miasta Rzeszów

Dodano: 28.01.2019 r.

fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
RZESZÓW. W niedzielę, do grona Honorowych Obywateli Miasta dołączyli dwaj wybitni profesorowie: Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka.

W niedzielny wieczór, 27 stycznia w Filharmonii Podkarpackiej podczas uroczystości z okazji 665-lecia lokacji Rzeszowa, prezydent Tadeusz Ferenc oraz Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa wręczyli tytuły Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Tymi tytułami uhonorowani zostali profesorowie: Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka.

Prof. Czopek jest archeologiem, rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. W przeszłości był także dyrektorem Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Jest współtwórcą Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, uznaną i cenioną osobowością w środowisku naukowym, odkrywcą kilkuset nowych stanowisk archeologicznych i badań wykopaliskowych, którego praca wpłynęła na historyczną atrakcyjność miasta i regionu.

Prof. Kazimierz Widenka jest twórcą rzeszowskiej kliniki kardiochirurgii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, którą uczynił wyróżniającym się ośrodkiem medycznym i naukowym w kraju. Innowacyjność pracy ośrodka i nowoczesne technologie są jej głównymi atutami, co przyczyniło się do rozkwitu kardiochirurgii i wysokiej pozycji Rzeszowa nie tylko na mapie Polski.
Reklama
Podczas uroczystości władze Rzeszowa wręczyły również tytuł Zasłużony dla Miasta Rzeszowa Mateuszowi Tułeckiemu, twórcy InternetBeta, jednej z najbardziej rozpoznawalnych konferencji poświęconych internetowi, na którą przyjeżdżają, współpracują i wzajemnie się inspirują socjologowie, psychologowie, politologowie, przedstawiciele agencji reklamowych i specjaliści ds. marketingu, zarządzający największymi serwisami, twórcami aplikacji i startupów.

Niedzielną uroczystość recitalem uświetniła Grażyna Łobaszewska.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczął nowy rok akademicki

RZESZÓW. 1 października, przy zachowaniu reżimu sanitarnego zainaugurowano nowy rok akademicki w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty Rzeszów w "żółtej strefie". Tadeusz Ferenc apeluje do mieszkańców

RZESZÓW. Od soboty, 3 października 2020 r., Rzeszów znajdzie się w tzw. “żółtej strefie”. Prezydent Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

KS Korona Rzeszów otrzymał wsparcie od rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. We wrześniu podpisana został umowa sponsoringowa pomiędzy rzeszowska elektrociepłownią a Klubem Sportowym Korona Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Do niecodziennej akcji skierowani zostali policjanci rzeszowskiej drogówki. Pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala.

Rzeszów

Powstaje wirtualna mapa Rzeszowa. Będzie częścią gry komputerowej

RZESZÓW. Student Politechniki Rzeszowskie tworzy „Projekt Rzeszów” - mapę odwzorowującą stolicę województwa podkarpackiego, która będzie dodatkiem do gry komputerowej.

Rzeszów

Rzeszów opanują biegacze. W niedzielę 13. PKO Półmaraton Rzeszowski [MAPA]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września br. w Rzeszowie wielka impreza biegowa. Na Rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 13. PKO Półmaraton Rzeszowski organizowany przez Stowarzyszenie “Rzeszów Biega”.

Rzeszów

Rzeszowskie Miodobranie. Degustacja i kiermasz produktów pszczelarskich

RZESZÓW. Rzeszowskie Miodobranie to kolejne z działań realizowane wspólnie przez autorów programu #TAKdlaPszczół, Galerię Rzeszów i Miasto Rzeszów.

Rzeszów

Bezpłatnie badania mammograficzne dla mieszkanek Rzeszowa. Rusza kolejna edycja kampanii "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. Akcja rozpoczyna się 24.09.2020 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i całego powiatu rzeszowskiego w wieku 50-69 lat.

Reklama