Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Sześć ognisk koronawirusa w Rzeszowie. Największe w szpitalu „na górce”

Dodano: 13.10.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Sanepid przekazał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w stolicy województwa podkarpackiego. W Rzeszowie obecnie występuje sześć ognisk, są to: cztery szpitale, oddział Pogotowia oraz Uniwersytet Rzeszowski.

Dziś w województwie podkarpackim potwierdzono 391 nowych zakażeń – to największa dobowa liczba przypadków od początku pandemii. 82 osoby wyzdrowiały, 7 zmarło. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w Rzeszowie – 56 osób. Łączna liczba zakażeń w naszym mieście wynosi 722 osoby. 334 osoby wyzdrowiały, 8 zmarło.

Aktualne ogniska koronawirusa w Rzeszowie

Zgodnie z danymi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w Rzeszowie występuje obecnie 6 ognisk koronawirusa. Największe to Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2, gdzie zakażenie potwierdzono u 60 osób, w tym 40 z personelu medycznego i pomocniczego oraz 20 pacjentów. Osoby które miały kontakt z zakażonymi objęto kwarantanną. Sanepid prowadzi dochodzenie epidemiologiczne.
Reklama
Kolejne ogniska w Rzeszowie to:

- Szpital Pro-Familia - 37 pozytywnych przypadków, w tym 34 u osób z personelu medycznego i 3 osób z kontaktu. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

- Szpital MSWiA - łącznie potwierdzono  14 wyników dodatnich w tym  10 pacjentów i 4 osób z personelu -  wstrzymano przyjęcia   w placówce, trwa  dochodzenie epidemiologiczne.

- Szpital Miejski w Rzeszowie  –21 pozytywnych przypadków, w tym 19  u osób z personelu medycznego i 2 pacjentów.

- Oddział Paliatywno-Hospicyjnym WSPR- Rzeszów –  7 pozytywnych przypadków zakażenia, w tym u 6 pacjentów oraz u 1  osoby z personelu medycznego.  Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

- Uniwersytet Rzeszowski  –  7 pozytywnych przypadków zakażenia u studentów.  Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lato w mieście, czyli jak przyjemnie spędzić wakacje w Rzeszowie

RZESZÓW. Lista atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa w trakcie wakacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej. Wypadli z koziołkującego mercedesa

RZESZÓW. W wyniku zdarzenia jeden z mężczyzn zginął na miejscu, a dwóch zostało rannych.

Rzeszów

Aktorzy „Siemaszki” zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

RZESZÓW.Do Oksany Czerkaszyny powędrowała nagroda indywidualna dla najlepszej aktorki.

Rzeszów

Na os. Kotuli powstanie wodny plac zabaw. Mieszkańcy protestują [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Mieszkańcy osiedla są przeciwko lokalizacji atrakcji.

Rzeszów

Rozmowy o gospodarce i sposobach na aktywizację biznesową - kolejny Kongres Business Without Limits za nami

W dniach 13-14 czerwca br. w G2A Arena odbyła się kolejna edycja cyklicznego już wydarzenia – Kongres Business Without Limits. Prelegenci i zaproszeni goście debatowali na ważne i aktualne tematy...

Reklama