Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Szkoła i przedszkole na ul. Kwiatkowskiego ma powstać do 2021 r. Przyjmie 750 dzieci

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto zbuduje na ul. Kwiatkowskiego Zespół Oświatowy, w którego skład wejdzie Szkoła Podstawowa i Przedszkole. Aktualnie przygotowywany jest projekt inwestycji. Przetarg na wykonanie budynku ma ruszyć pod koniec roku.

Poszerzanie miasta oraz wzrost liczby mieszkańców jak i dzieci skłania miasto do kolejnych inwestycji, a jedną z nich będzie budowa szkoły przy ul. Kwiatkowskiego. Dokładniej rzecz biorąc nowy Zespół Oświatowy, w którego skład wejdzie szkoła podstawowa i przedszkole znajdzie się pomiędzy ul. Kwiatkowskiego i budynkami MPGK na ul. Jachowicza.

W Ratuszu słyszymy, że docelowo w szkole podstawowej zostanie przygotowane miejsce dla 450 dzieci, natomiast w przedszkolu dla 300 maluchów. Inwestycja jest na etapie projektowania, które ma się zakończyć na przełomie września i października.
Reklama
Jak wiemy, tereny na których znajdzie się Zespół Oświatowy są w pewnej części terenami, na których znajdują się działki, jednak ich najemcy dostali już od miasta wypowiedzenia: „W tej chwili są tam ogródki należące do miasta. Najemcy dostali wypowiedzenia, ale do jesieni mogą z nich jeszcze korzystać” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos.

W wieloletniej prognozie finansowej miasta przeznaczyło na budowę Zespołu Oświatowego na os. Drabinianka prawie 18 mln zł. Ponadto Ratusz informuje, że inwestycja powinna się zakończyć w 2021 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Odrzykońskiej. Będzie bezpieczniej

RZESZÓW. Przy ulicy Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli w Rzeszowie powstaje nowa ścieżka pieszo-rowerowa. Ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty samoobrony dla seniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury oraz Wydział Polityki Społecznej UM Rzeszowa organizują cykl pięciu bezpłatnych warsztatów samoobrony dla seniorów. Spotkanie odbędą się w wybranych domach kultury na terenie miasta.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na torach w Rzeszowie. Nie żyje 47-letnia kobieta

RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa została śmiertelnie potrącona przez pociąg. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Rzeszów

Zimowy rozkład lotów z Jasionki. Odleciał pierwszy samolot do Mediolanu

RZESZÓW/JASIONKA. W sezonie zimowym - który potrwa do 30 marca 2024 - port lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje 13 kierunków, w tym dwie nowości.

Rzeszów

Zobaczcie, jak postępują prace na budowie RCK w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tak zmienia się przestrzeń w rejonie dworca PKP w Rzeszowie. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego powoli zbliża się do końca. Zobaczcie nowe zdjęcia z realizacji inwestycji.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19 w Nienadówce. Nie żyje 61-letni mężczyzna

RZESZÓW. Około godz. 11:30 doszło tam do zderzenia volkswagena z ciężarowym Dafem.

Rzeszów

Najlepsi szachiści z Rzeszowa powalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni stolicy Podkarpacia

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu w stolicy Podkarpacia odbędą się XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry bez względu na wiek, a na zwycięzców czekają nagrody...

Rzeszów

Remont Przedszkola Publicznego nr 17 na finiszu

RZESZÓW. Do wykonania pozostała jeszcze tylko dodatkowa sala zajęć oraz remont zaplecza technicznego.

Reklama