Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

Szkoła i przedszkole na ul. Kwiatkowskiego ma powstać do 2021 r. Przyjmie 750 dzieci

Dodano: 05.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto zbuduje na ul. Kwiatkowskiego Zespół Oświatowy, w którego skład wejdzie Szkoła Podstawowa i Przedszkole. Aktualnie przygotowywany jest projekt inwestycji. Przetarg na wykonanie budynku ma ruszyć pod koniec roku.

Poszerzanie miasta oraz wzrost liczby mieszkańców jak i dzieci skłania miasto do kolejnych inwestycji, a jedną z nich będzie budowa szkoły przy ul. Kwiatkowskiego. Dokładniej rzecz biorąc nowy Zespół Oświatowy, w którego skład wejdzie szkoła podstawowa i przedszkole znajdzie się pomiędzy ul. Kwiatkowskiego i budynkami MPGK na ul. Jachowicza.

W Ratuszu słyszymy, że docelowo w szkole podstawowej zostanie przygotowane miejsce dla 450 dzieci, natomiast w przedszkolu dla 300 maluchów. Inwestycja jest na etapie projektowania, które ma się zakończyć na przełomie września i października.
Reklama
Jak wiemy, tereny na których znajdzie się Zespół Oświatowy są w pewnej części terenami, na których znajdują się działki, jednak ich najemcy dostali już od miasta wypowiedzenia: „W tej chwili są tam ogródki należące do miasta. Najemcy dostali wypowiedzenia, ale do jesieni mogą z nich jeszcze korzystać” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos.

W wieloletniej prognozie finansowej miasta przeznaczyło na budowę Zespołu Oświatowego na os. Drabinianka prawie 18 mln zł. Ponadto Ratusz informuje, że inwestycja powinna się zakończyć w 2021 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na drodze prowadzącej na Lisią Górę powstało blisko 100-metrowe graffiti [FOTO]

RZESZÓW. 100 metrowa ściana, 50 artystów i tylko jeden dzień na realizacje.

Rzeszów

W Rzeszowie powstała szkoła robotyki. Ich konstrukcje opierają się na klockach Lego

RZESZÓW. „Marzę o wężu, który jeździ i strzela” – zdradza mały inżynier i przyznaje, że programowania także próbuje.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony podczas ogólnopolskiego konkursu. Chodzi o rozbudowę Al. Gen. W. Sikorskiego

RZESZÓW, POLSKA. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski.

Rzeszów

Za kilka dni rozpocznie się akcja „Bądź EKO i wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej”

RZESZÓW. Akcja ma na celu przypomnienie pasażerom, że mobilne bilety i bezgotówkowe rozwiązania płatnicze to nie tylko wygoda, ale i sposób na ochronę środowiska naturalnego.

Rzeszów

Jak rozbłyśnie Rzeszów na święta? W tym roku zobaczymy, m.in. św. Mikołaja na motorze i autobus z rogami

RZESZÓW. Zobaczymy masę nowych dekoracji, które zostaną zamontowane do końca listopada.

Rzeszów

Za nami pierwszy dzień InternetBeta Conference

RZESZÓW. W Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ rozpoczął się InternetBeta Conference.

Rzeszów

Chciał oszukać mieszkankę Rzeszowa metodą „na funkcjonariusza”. 21-latek z Łodzi nie miał jednak szczęścia

RZESZÓW. W czwartek Sąd Rejonowy w Rzeszowie objął 21-latka, 3-miesięcznym aresztem tymczasowym.

Reklama