Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Szkoła przy al. Rejtana zyska zewnętrzną windę

Dodano:

fot. Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
fot. Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
RZESZÓW. W budynku Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie przy al. Rejtana 3 powstanie zewnętrzna winda. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych.

Budowa windy dofinansowana jest z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Umowę dotyczącą dofinansowania Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podpisał w sierpniu ubiegłego roku.

W przetargu na realizację inwestycji zwyciężyła firma „ARTMED” z Tomaszowa Mazowieckiego. W ramach zadania powstanie winda, które pomieści max. 8 osób. Wyposażona będzie m.in. w niepalną wykładzinę antypoślizgową, poręcze dla niepełnosprawnych, system głośnomówiący wraz z sygnałem dźwiękowym informującym o kondygnacji budynku, przyciski z alfabetem Braill’a. Przebudowana zostanie również policznikowa instalacja elektryzna zasilająca budynek.
Reklama
Koszt inwestycji to 483 942 zł. Prace mają zakończyć się w marcu br.

To nie jedyna inwestycja, którą Rzeszów realizuje dzięki dofinansowaniu z PFRON. Środki z funduszu wykorzystane zostały także do zakupu samochodów do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Pojazdy będą wykorzystywane przez Domy dla Dzieci: „Mieszko", „Dobrawa", „Bolesław", DPS przy ul. Sucharskiego 1, DPS im. Józefy Jaklińskiej ul. Powstańców Styczniowych 37 i DPS przy ul. Załęskiej 7a. Mikrobusy pojawią się w Rzeszowie do końca marca 2022 roku. Łączny koszt zakupu samochodów to nieco ponad 738 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

RZESZÓW. Inwestycja ma być gotowa do 30 września br.

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Rzeszów

Parking wielopoziomowy na Podpromiu coraz bliżej

RZESZÓW. Siedem firm jest zainteresowanych stworzeniem projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będą rzadziej odbierać śmieci?

RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Rzeszów

W Rzeszowie będzie rondo im. Władysława Bartoszewskiego?

RZESZÓW. Dziś XXXIII sesja Rady Miasta. Jednym z tematów będzie nadanie nazwy nowemu rondu na os. Staromieściu.

Rzeszów

W Pro-Familii otwarto Centrum Chorób Piersi

RZESZÓW. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia powstało Centrum Chorób Piersi. Miejsce to oferuje kobietom dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.  

Rzeszów

Nowe inwestycje w "Dworzysku". Powstanie 400 miejsc pracy

RZESZÓW. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” powstanie 400  kolejnych nowych miejsc pracy oraz pojawią się kolejne inwestycje o wartości 20 mln euro.

Rzeszów

Derby Rzeszowa z ograniczoną liczbą kibiców. Będzie transmisja w TVP3

RZESZÓW. Mecz odbędzie się w ścisłym rygorze sanitarnym. Na trybunach zasiądzie 356 kibiców. Telewizja Polska przeprowadzi bezpośrednią transmisję z meczu.

Reklama