Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Szokujące odkrycie pod Rzeszowem. Znaleziono szczątki ludzkich płodów i odpady medyczne. Prokuratura wydała oświadczenie

Dodano: 12.06.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum KMP w Rzeszowie

LUTORYŻ. Podczas prac ziemnych na jednej z posesji w Lutoryżu pod Rzeszowem natrafiono na znaczne ilości odpadów medycznych, a wśród nich na ludzki płód oraz inne szczątki. Biegli potwierdzili, że to szczątki płodów ludzkich. W sprawie zatrzymano 57-letnią mieszkankę Rzeszowa.

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wydała oficjalne oświadczenie dotyczące tego szokującego odkrycia.

– Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie została w dniu 10 czerwca 2026 r. powiadomiona o ujawnieniu na terenie jednej z posesji w miejscowości Lutoryż znacznych ilości przedmiotów stanowiących odpady medyczne, w tym głównie bloczków parafinowych oraz szkiełek mikroskopowych – przekazuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Przedmioty odnaleziono w trakcie wykonywania prac ziemnych. Wśród odpadów znajdował się ludzki płód oraz inne szczątki, które mogły być płodami ludzkimi we wczesnej fazie rozwoju lub ich fragmentami. Na miejsce skierowano biegłych lekarzy, którzy potwierdzili, że zabezpieczone szczątki to szczątki płodów ludzkich.

W toku postępowania śledczy ustalili, że obecni właściciele kupili działkę od kobiety wykonującej zawód lekarza patomorfologa.

Reklama

11 czerwca prokurator polecił zatrzymanie 57-letniej Magdaleny H., mieszkanki Rzeszowa. Kobietę zatrzymano następnego dnia rano w Zamościu. Tego samego dnia, 12 czerwca, sprawę do dalszego prowadzenia przejęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Śledztwo toczy się w kierunku dwóch przestępstw

– Postępowanie prowadzone jest w kierunku czynów z art. 262 Kodeksu karnego, czyli zbezczeszczenia zwłok, oraz art. 183 § 5a Kodeksu karnego, dotyczącego porzucenia odpadów niebezpiecznych w miejscu nieprzeznaczonym do ich składowania lub magazynowania. Przestępstwa te są zagrożone karą pozbawienia wolności, odpowiednio do 2 i do 12 lat – wyjaśnia Krzysztof Ciechanowski.

Jak poinformowała prokuratura, planowane jest przesłuchanie zatrzymanej w charakterze podejrzanej. Dopiero po wykonaniu czynności procesowych z jej udziałem zapadnie decyzja o ewentualnym zastosowaniu środków zapobiegawczych.

Pod nadzorem prokuratora na miejscu znaleziska wciąż trwają oględziny i zabezpieczanie materiału dowodowego. Czynności te mogą potrwać do przyszłego tygodnia.

Ze względu na dobro prowadzonego postępowania prokuratura na obecnym etapie nie udziela dalszych informacji w sprawie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na pracowników szpitala „na górce” czekają podwyżki. Zapowiadają się także dwie duże inwestycje

RZESZÓW. Dwie duże inwestycje mają mieć miejsce w  Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w przyszłym roku.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów kończy rok zwycięstwem

RZESZÓW. MVP spotkania został Bartłomiej Lemański.

Rzeszów

Wypadek przy rondzie Kuronia w Rzeszowie

RZESZÓW. Utrudniania w ruchu trwały do ok. godz. 14.00.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Jest przetarg na budowę punktu obsługi technicznej

RZESZÓW. W rejonie stacji Rzeszów Staroniwa powstanie punkt obsługi technicznej wraz z niezbędnym zapleczem.

Rzeszów

Hasłem styczniowego Orszaku Trzech Króli: „Cuda, cuda ogłaszają” [FOTO]

RZESZÓW. 6 stycznia 2020 roku ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli.

Rzeszów

Pięć osób w rękach rzeszowskiej Policji. Wprowadzali do obrotu papierosy bez akcyzy

RZESZÓW. Przestępcy wprowadzili do obrotu łącznie 4.681.000 sztuk nielegalnych papierosów.

Rzeszów

Jak Asseco Resovia Rzeszów zakończy rok?

RZESZÓW. Rzeszowianie plasują się na 9. miejscu.

Reklama