Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Szykuje się zmiana na stanowisku skarbnika Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z tym, że obecny skarbnik Janina Filipek odchodzi na emeryturę, miasto Rzeszów połowuje jej następcę. Zostanie nim główny specjalista ds. księgowości budżetu miasta.

W związku z decyzją Janiny Filipek o przejściu na emeryturę, na najbliższej sesji Rady Miasta radni Rzeszowa pochylą się nad dwoma projektami uchwały.

Pierwszy uchwała mówi o odwołaniu ze stanowiska obecnego skarbnika, natomiast druga o powołaniu jej zastępcy: „Skarbnik Miasta Rzeszowa pismem z dnia 24 czerwca 2019 r. zwróciła się z prośbą do Prezydenta Miasta Rzeszowa o złożenie wniosku do Rady Miasta Rzeszowa o odwołanie jej ze stanowiska” – czytamy w projekcie uchwały.

Nowym skarbnikiem zostanie Jacek Mróz, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Wydziały Ekonomicznego. Nowy skarbnik od 1989 r. do 1996 r. był zatrudniony w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. W późniejszych latach pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Rzeszowie w Wydziale Zwalczania Przestępczości Karuzelowych oraz w Wydziale Kontroli Podatkowej Spółek Kapitałowych.
Reklama
Od lipca 2016 roku do 13 stycznia 2019 roku był zatrudniony w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych na stanowisku dyrektora ds. ekonomicznych. Na stanowisku głównego specjalisty ds. księgowości budżetu miasta w Rzeszowie pracował od 14 stycznia 2019 roku.

Oficjalne odwołanie powołanie zastępcy muszą przegłosować radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta. Dodajmy, że Janina Filipek rozstaje się z Ratuszem po przeszło 27 latach i podczas swoich ostatnich miesięcy w pracy zajmie się przeszkoleniem następcy.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatkowe pieniądze na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. 3 kwietnia 2024 r. w ratuszu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa, podczas której zabezpieczono dodatkowe 30 mln zł na budowę PCLA.

Rzeszów

Szkoła na ul. Kwiatkowskiego nosi imię Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Od wczoraj Szkoła Podstawowa nr 37 w Rzeszowie nosi imię Prezydenta Tadeusza Ferenca. Placówka mieści się przy ul. Kwiatkowskiego, niedaleko domu, w którym mieszkał były prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu [MAPA]

RZESZÓW. W związku 17. PKO Półmaratonem Rzeszowskim, który odbędzie się w najbliższą sobotę 6 kwietnia, na dogach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu. Niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorów

RZESZÓW. Tuż przed świętami wielkanocnymi w Rzeszowie odbyło się uroczyste otwarcie Miejskiego Centrum Seniora. Placówka znajduje się przy ul. Rynek 7.

Rzeszów

Policja podsumowała święta w Rzeszowie. Tragiczne zdarzenie na Kopcu Konfederatów Barskich

RZESZÓW. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, tegoroczne święta wielkanocne „przebiegły w miarę spokojnie”.  Odnotowano dwa wypadki drogowe oraz jedno śmiertelne zdarzenie z udziałem quada. Doszło również do kilkudziesięciu kolizji.

Rzeszów

Wielka impreza biegowa już w tę sobotę w Rzeszowie. Na liście blisko 2 tys. osób

RZESZÓW. 6 kwietnia 2024 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się 17. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Imprezom biegowym towarzyszyć będzie akcja charytatywna na rzecz 7-letniej Klary.

Rzeszów

Nowe rozkłady jazdy pięciu linii MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia, dla pięciu linii komunikacji miejskiej obowiązują nowe rozkłady jazdy. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, zmiany dotyczą linii: 1, 16, 33, 52, 54.

Rzeszów

190 miejsc dla maluchów w nowym żłobku w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z firmą, która wybuduje nowy żłobek w Rzeszowie. Znajdzie się w nim miejsce dla 190 maluchów.

Reklama