Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc o rezygnacji z wyborów: „Zrobiłem to ponieważ takiej decyzji oczekiwali mieszkańcy Rzeszowa”

Dodano: 20.08.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Tadeusz Ferenc rezygnuje ze startu w wyborach do Sejmu. „Dla mnie zawsze opinia mieszkańców Rzeszowa była decydująca dlatego też poddałem się ich woli” – mówi Tadeusz Ferenc.

Zaczęło się od przypuszczeń medialnych, następnie była „wstępna” rezygnacja, aż w końcu doszło do momentu kiedy Tadeusz Ferenc oficjalnie zawiadomił o rezygnacji z wyborów do Sejmu. W związku z powyższym, na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Rzeszowa ukazała się informacja o rezygnacji z komentarzem prezydenta.

„Zrobiłem to ponieważ takiej decyzji oczekiwali mieszkańcy Rzeszowa. Nie przypuszczałem, że aż takie będą ich oczekiwania. Dla mnie zawsze opinia mieszkańców Rzeszowa była decydująca dlatego też poddałem się ich woli” – mówi prezydent Rzeszowa.
Reklama
Kiedy wiadome było, że prezydent Rzeszowa będzie „jedynką” podczas październikowych wyborów parlamentarnych, do rzeszowskiego ratusza przyszli przedstawiciele różnych grup społecznych, aby namawiam Tadeusza Ferenca do pozostania na stanowisku, gdyż w przypadku uzyskania odpowiedniej ilości głosów, fotel prezydenta Rzeszowa zostałby pusty.

Co więcej, zanim jeszcze wiadomym było o rezygnacji z wyborów, przed siedzibą PO odbyła się manifestacja zwolenników pozostania prezydenta na dotychczasowym stanowisku. List otwarty do prezydenta wystosowali Honorowi Obywatele Miasta Rzeszowa, którzy podkreślali jego zasługi dla rozwoju miasta i prosili o zmianę decyzji. „Wycieczki” do ratusza poskutkowały.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Osiem kierunków w zimowym rozkładzie lotów z Rzeszowa

RZESZÓW. W weekend w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. Trzy linie lotnicze oferują osiem kierunków. Od 6 listopada nowy przewoźnik WizzAir połączy Rzeszów z holenderskim Eindhoven.

Rzeszów

Strajk kobiet: Dziś blokady ulic w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przed nami gorący tydzień” - organizatorzy strajków kobiet zapowiedzieli kolejne protesty na Podkarpaciu. Dziś planują m.in. zablokować Rzeszów.

Rzeszów

92 projekty w ramach RBO na 2021 rok. Ruszyło głosowanie

RZESZÓW. Jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku? O tym zdecydują mieszkańcy w procesie głosowania, które już się rozpoczęło.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa chętnie wrzucają nakrętki do metalowych serc

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób osoby potrzebujące.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 24 na 25 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godz. 3:00 na godz. 2:00. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu linii...

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2020. Jak pojadą autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku ZTM uruchomi dodatkowe linie specjalne, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Większość autobusów specjalnych będzie kursowała co 10 min.

Rzeszów

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

RZESZÓW. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Reklama