Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc ogłasza żałobę. Przełożono uroczystości z okazji 665-lecia lokacji Rzeszowa

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z datą pogrzebu Pawła Adamowicza Ratusz zdecydował się na zmianę terminu, w jakim odbędzie się uroczystość 665-lecia lokacji Rzeszowa. Plan wydarzenia nie ulega zmianie. W czwartek i piątek Tadeusz Ferenc ogłasza żałobę.

W związku z tragiczna śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił czwartek i piątek (17 i 18 stycznia) dniami żałoby.

Decyzją Prezydenta RP Andrzeja Dudy najbliższa sobota – dzień pogrzebu prezydenta, będzie dniem żałoby narodowej. Dlatego też, uroczystości 665-lecia lokacji Rzeszowa przewidziane na sobotę w Filharmonii Podkarpackiej zostają przełożone na niedzielę 27 stycznia na godz. 17.00. Wszystkie zaproszenia odebrane wcześniej nie tracą ważności.

Przypominamy również, że w Ratuszu wyłożona jest księga kondolencyjna. Można się do niej wpisywać do piątku w godz. 7.30 – 18.00.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Remont nowego budynku dla Rady Powiatu Rzeszowskiego zakończony

RZESZÓW. Dopiero w październiku cały urząd ma się już znaleźć w nowym obiekcie przy ul. Bernardyńskiej.

Rzeszów

mLegitymacja w rzeszowskich szkołach. Ile zgłoszono placówek?

RZESZÓW. 14 rzeszowskich szkół złożyło wniosek o wdrożenie usługi mLegitymacja w szkołach placówkach.

Rzeszów

Nowa inwestycja mieszkaniowa na os. Drabinianka

RZESZÓW. Szykuje się kolejna inwestycja na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Stał w korku, gdy jego żona zaczęła rodzić. Pomogli mu rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Wczoraj, przed godz. 8 w Trzebownisku, policjantów patrolujących trasę Zaczernie - Sokołów Małopolski zatrzymał mężczyzna.

Rzeszów

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Reklama