Rzeszów - Piątek, 20.03.2026
Reklama

Tadeusz Ferenc wycofuje pomysł zamknięcia sklepów po północy

Dodano: 22.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Projekt uchwały zakładał, że sklepy mają być otwierane od godz. 5.00 do 24.00. Pomysł wzbudzał kontrowersje, toteż prezydent Rzeszowa wycofał się z jego realizacji. Ponadto Ratusz zapowiedział obserwacje placówek otwartych po północy.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o kontrowersyjnym pomyśle władz miasta, który mówił o tym aby placówki handlowe na terenie całego miasta działały od godz. 5.00 do 24.00. Już dziś wiemy, że projekt uchwały wzbudził kontrowersje i został przez Ratusz zawieszony.

„Wzbudziła trochę kontrowersji ta uchwała więc prezydent postanowił ją wycofać. Będziemy monitorować miejsca, które są otwarte po 24.00, czy nie dochodzi tam do zakłócania porządku” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Przypomnijmy, że pierwotnie właśnie ze względu na nieprzyjemne sytuacje, do jakich dochodziło w obrębie placówek handlowych, Ratusz postanowił projekt uchwały wprowadzić. Ograniczenie godzin otwarcia nie dotyczyło stacji paliw, hoteli, moteli, zajazdów, schronisk, placówek świadczących usługi drogowe, medyczne i parkingowe oraz kin, teatrów i filharmonii.

Projekt uchwały miał być pierwotnie jednym z punktów IX sesji Rady Miasta, która odbędzie się 26 marca.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy protestują ws. wodnego placu zabaw. Prezydent Rzeszowa: zróbcie konsultacje

RZESZÓW. Ratusz w przypadku negatywnej oceny, poszuka nowego miejsca dla wodnego placu zabaw. 

Rzeszów

Powstaną centra opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW, POLSKA. Na realizację programu w bieżącym roku przeznaczono 50 mln zł w skali kraju.

Rzeszów

NFZ zaprasza do Podkarpacia na zabiegi usunięcia zaćmy. Kuszą krótkimi terminami oczekiwania

RZESZÓW. Średni czas oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy wynosi 45 dni.

Rzeszów

I etap rekrutacji na Politechnice Rzeszowskiej zakończony. Jakie były najbardziej oblegane kierunki?

RZESZÓW. W I etapie w Systemie Internetowej Rekrutacji znalazło się 6992 osób zarejestrowanych maturzystów.

Rzeszów

W CH Plaza Rzeszów zostanie rozdanych 200 kasków rowerowych

RZESZÓW. 200 kasków rowerowych zostanie rozdanych podczas finału akcji na rzecz bezpieczeństwa pt. „Nie kręcę bez kasku”.

Rzeszów

PKS poszukuje przewoźnika do obsługi 39 linii komunikacyjnych

RZESZÓW. W przetargu mowa również o co najmniej 30 autobusach, które musi posiadać zwycięzca konkursu.

Rzeszów

Youtuber z Rzeszowa pobił bezdomnego. Sprawę nagłośnił OMZRiK [NAGRANIE]

RZESZÓW. Youtuber z Rzeszowa uderzył i odepchnął bezdomnego, z którym chwilę wczesniej rozmawiał.

Reklama