Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Tak będzie wyglądała ulica Grunwaldzka po przebudowie [WIZUALIZACJE]

Dodano:

Wizualizacja ul. Grunwaldzkiej po remoncie / Urząd Miasta Rzeszowa
Wizualizacja ul. Grunwaldzkiej po remoncie / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Gotowy jest już projekt przebudowy ulicy Grunwaldzkiej. Na wniosek prezydenta Konrada Fijołka uzupełniono go o drzewa, które zostaną posadzone wzdłuż kamienic. Wizualizacje możecie zobaczyć pod artykułem.
 
Do 6 lutego miasto czeka na oferty od firm zainteresowanych przeprowadzeniem remontu ul. Grunwaldzkiej. W ubiegłym roku na wniosek prezydenta miasta Konrada Fijołka zlecono zmiany w pierwotnym projekcie przebudowy. Ma być więcej zieleni.
 
- Zależy mi na tym, aby w mieście było jak najwięcej zieleni. Dlatego uznałem, że warto pomyśleć  o dodatkowych nasadzeniach drzew także w tym miejscu. Chcę, aby ulica Grunwaldzka była przyjazna mieszkańcom. Żeby ludzie chętnie tutaj spacerowali i odpoczywali – mówi Konrad Fijołek.
 
 
Zaktualizowany projekt modernizacji ulicy Grunwaldzkiej zakłada utrzymanie dotychczasowej zieleni, którą stanowią przede wszystkim drzewa rosnące na wysokości budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także utworzenie dwóch dodatkowych szpalerów drzew. Bliżej kamienic stojących po stronie wschodniej, drzewa mają rosnąć w donicach. Od strony zachodniej zostaną posadzone w gruncie. Nawierzchnia ulicy zostanie wyłożona kamiennymi płytami oraz kostką, nawiązującymi do ulic Kościuszki i 3 Maja. Przestrzeń ma być od nowa zaaranżowana stylowymi ławkami, parkletami i koszami na śmieci.
Reklama
Projekt zakłada także utworzenie monumentu z inskrypcją - pomnika Grunwaldzkiego, renowację zdroju ulicznego oraz montaż stojaków. Oświetlenie po przebudowie będzie wyposażone w energooszczędne oprawy LED.
 
Prace brukarskie poprzedzi wymiana sieci podziemnych, co ma zminimalizować ryzyko usterek, a co za tym idzie konieczności wykonywania wykopów w przyszłości.
 
Projekt przebudowy oraz dokumenty niezbędne do rozpoczęcia prac są już w Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie. Do 6 lutego miasto czeka na oferty od firm zainteresowanych przeprowadzeniem remontu. Prace mają potrwać do końca roku.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Rzeszów

Filie RDK przyjmujące dary będą zamknięte w niedziele

RZESZÓW. Wszystkie filie RDK, do których można przynosić dary dla uchodźców nie będą czynne w niedziele.

Reklama