Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Tak ma wyglądać rzeszowski aquapark. Wybrano projektanta [WIZUALIZACJE, VIDEO]

Dodano: 10.03.2024 r.

Wizualizacja parku wodnego w Rzeszowie / Zdjęcia z oficjalnej strony Rzeszowa na Facebooku
Wizualizacja parku wodnego w Rzeszowie / Zdjęcia z oficjalnej strony Rzeszowa na Facebooku
RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje park wodny w Rzeszowie. Umowa ma być podpisana jeszcze w tym miesiącu. Wizualizacje rzeszowskiego aquaparku w formie video możecie zobaczyć na koncu artykułu.

- W piątek wybraliśmy firmę, która zaprojektuje rzeszowski aquapark. To renomowana pracownia TKHolding, która współtworzyła m.in. takie realizacje jak park wodny w Szczecinie – Fabrykę Wody, Aquadrom w Rudzie Śląskiej, Wodny Park w Tychach i wiele aquaparków w Niemczech – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wykonawca projektu został wybrany w drodze dialogu konkurencyjnego. Przygotowanie koncepcji inwestycji wraz ze szczegółowym opisem powierzono trzem firmom. Przedstawione propozycje poddane zostały ocenie przez komisje, która dokonała jej w oparciu o kilkanaście kryteriów.  Wśród nich były m.in., takie jak wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, klarowność układu komunikacyjnego.

- Co dla nas ważne, w procedurze przygotowawczej do projektowania parku wodnego uczestniczyli też mieszkańcy. W konsultacjach społecznych dotyczących tego, w jakie atrakcje powinien zostać wyposażony nasz aquapark, wzięło udział mnóstwo mieszkańców, którzy przysłali aż ponad trzy tysiące swoich propozycji. Duża część z nich będzie zrealizowana – mówi Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.
 
Reklama
Park wodny w Rzeszowie ma powstać na osiedlu Staromieście, w rejonie ulic Krogulskiego, Warszawskiej i Welca, na terenie o powierzchni 6 hektarów. Ma być to jeden z najnowocześniejszych aquaparków w tej części Europy. Znajdą się w nim atrakcje zarówno dla najmłodszych jak i dla seniorów.

Część przeznaczona dla najmłodszych ma być oddzielona od pozostałych stref.  Znajdzie się w niej m.in. wewnętrzny basen z piaskową plażą, liczne zjeżdżalnie, w tym także pontonowa oraz strefa zabaw. W parku będzie m.in. także basen ze sztuczną falą, 25-metrowy basen z ruchomym dnem, grota tematyczna, leniwa rzeka wypływająca na zewnątrz, specjalna strefa, w której rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy z opiekunami. Powstanie duża strefa saun, w której będą m.in. sauny ceremonialne. Część saun uzupełni zewnętrzną strefę basenową. Częścią aquaparku będzie Edukatorium – strefa dla dzieci i młodzieży, której motywem przewodnim będzie grywalizacja.

Rzeszowski aquapark będzie obiektem, który w dużej części będzie korzystał z odnawialnych źródeł energii.

Umowa z projektantem ma zostać podpisana jeszcze w marcu. Będzie miał 18 miesięcy od daty odpisania umowy, na wykonanie dokumentacji projektowej.
 
Poniżej filmik przedstawiający zwycięską koncepcję aquaparku.




 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszył sezon kąpielowy na Żwirowni. 12 czerwca otworzą baseny ROSiR

RZESZÓW. Od minionej soboty można kąpać się na Żwirowni. 12 czerwca ruszają odkryte baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ul. Sikorskiego. 17-latek zmarł w szpitalu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Audi potrąciło 17-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Chłopak zmarł w szpitalu.

Rzeszów

Dziś poświęcenie pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim

RZESZOW. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie i zarazem 30 rocznicę konsekracji Katedry Rzeszowskiej, bp Jan Wątroba poświęci pomnik św. Jana Pawła II.

Rzeszów

Niecodzienna akcja strażaków z OSP Słocina. Odnaleźli kosztowny aparat słuchowy dziecka

RZESZÓW. Dużą kreatywnością i pomysłowością wykazali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słocinie. Pomogli wyciągnąć ze stawu aparat słuchowy chłopca o wartości 150 tys zł.

Rzeszów

Międzynarodowy sukces studentów z Legendary Rover Team Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Projekt marsjańskiego drona stworzony przez członków Legendary Rover Team, zdobył pierwsze miejsce na międzynarodowych zawodów IPAS Challenge.

Rzeszów

60 mln zł z Ministerstwa Sportu na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Dwie duże rzeszowskie inwestycje uzyskają wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Chodzi o Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki oraz basen przy ul. Matuszczaka.

Rzeszów

Areszt dla 41-latka z Rzeszowa za udostępnianie treści pedofilskich

RZESZÓW. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty, a sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Rzeszów

Ruszyła rekrutacja na Politechnice Rzeszowskiej. Do wyboru 30 kierunków

RZESZÓW. Ponad 6000 miejsc dla przyszłych studentów przygotowała Politechnika Rzeszowska. Nabór już się rozpoczął. Uczelnia oferuje 30 kierunków studiów na 7 wydziałach.

Reklama