Rzeszów - Wtorek, 24.03.2026
Reklama

Tak ostatecznie ma wyglądać nowoczesny biurowiec przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

Dodano: 10.03.2025 r. / Redakcja

Wizualizacja budynku Corner Point - marzec 2025 / MWM Architekci
Wizualizacja budynku Corner Point - marzec 2025 / MWM Architekci

RZESZÓW. Pracownia MWM Architekci opublikowała ostateczne wizualizacje nowoczesnego budynku Corner Point, który wybudowany zostanie przy al. Cieplińskiego.

Pozwolenie na budowę nowoczesnego biurowca w ścisłym centrum Rzeszowa zostało wydane w sierpniu 2024 roku. Proces jego uzyskania trwał blisko 5 lat. Corner Point będzie pierwszym w stolicy Podkarpacia biurowcem klasy A.

Biurowiec powstanie u zbiegu ulic: Cieplińskiego, Zygmuntowskiej i Moniuszki. - Budynek w zamyśle ma przywracać tkance miejskiej jej ludzki wymiar poprzez uporządkowanie i uzupełnienie zabudowy oraz tworzenie wartościowych przestrzeni publicznych – informuje pracownia architektoniczna MWM Architekci, która jest autorem projektu Corner Point.

Biurowiec będzie posiadał sześć nadziemnych kondygnacji, na których znajdzie się ok. 6000 mkw. powierzchni biurowej. W części podziemnej zaprojektowano garaże na dwóch kondygnacjach.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę tego roku. - Trwa komercjalizacja i odliczmy dni do rozpoczęcia budowy – czytamy w najnowszym wpisie pracowni MWM Architekci w mediach społecznościowych. Roboty mają potrwać około dwóch lat.

Inwestorem jest rzeszowska spółka LEMAX.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie rusza grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy. Pierwsze spotkanie 6 czerwca

RZESZÓW. Spotkania odbywają się w Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS w Rzeszowie, przy ul. Skubisza 4.

Rzeszów

Ponad 220 tys. zł na remont rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto dofinansuje prace remontowe przy czterech rzeszowskich zabytkach.

Rzeszów

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ulicy Grottgera przedłużone

RZESZÓW. Do 20 czerwca przedłuży się zamknięcie odcinka ul. Grottgera. Po sygnałach od mieszkańców stworzone zostaną miejsca postojowe kiss&ride.

Rzeszów

Na osiedlu Pobitno powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ogród powstaje przy Kurpiowskiej, na terenie o powierzchni ok. 30 arów. Będzie gotowy latem tego roku.

Rzeszów

Strażacy ochotnicy z Rzeszowa otrzymają nowe samochody

RZESZÓW. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo - gaśnicze.

Rzeszów

Mobilny Punkt Rekrutacji na ul. 3 Maja w Rzeszowie

RZESZÓW. W punkcie będzie można uzyskać informację dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej a także zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej.

Rzeszów

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Na jakim etapie są roboty?

RZESZÓW. – Prace idą zgodnie z planem i jeszcze w tym roku kierowcy powinni doczekać się ponownego otwarcia m.in. przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Batorego – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów

Triathlon Rzeszów 2022. W weekend utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z zawodami, niektóre ulice zostaną zamknięte dla ruchu. Wprowadzone zostaną również objazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Reklama