Rzeszów - Piątek, 09.05.2025
Reklama

Tak ostatecznie ma wyglądać nowoczesny biurowiec przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

Dodano: /

Wizualizacja budynku Corner Point - marzec 2025 / MWM Architekci
Wizualizacja budynku Corner Point - marzec 2025 / MWM Architekci

RZESZÓW. Pracownia MWM Architekci opublikowała ostateczne wizualizacje nowoczesnego budynku Corner Point, który wybudowany zostanie przy al. Cieplińskiego.

Pozwolenie na budowę nowoczesnego biurowca w ścisłym centrum Rzeszowa zostało wydane w sierpniu 2024 roku. Proces jego uzyskania trwał blisko 5 lat. Corner Point będzie pierwszym w stolicy Podkarpacia biurowcem klasy A.

Biurowiec powstanie u zbiegu ulic: Cieplińskiego, Zygmuntowskiej i Moniuszki. - Budynek w zamyśle ma przywracać tkance miejskiej jej ludzki wymiar poprzez uporządkowanie i uzupełnienie zabudowy oraz tworzenie wartościowych przestrzeni publicznych – informuje pracownia architektoniczna MWM Architekci, która jest autorem projektu Corner Point.

Biurowiec będzie posiadał sześć nadziemnych kondygnacji, na których znajdzie się ok. 6000 mkw. powierzchni biurowej. W części podziemnej zaprojektowano garaże na dwóch kondygnacjach.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę tego roku. - Trwa komercjalizacja i odliczmy dni do rozpoczęcia budowy – czytamy w najnowszym wpisie pracowni MWM Architekci w mediach społecznościowych. Roboty mają potrwać około dwóch lat.

Inwestorem jest rzeszowska spółka LEMAX.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydent Tadeusz Ferenc zleca analizę kosztów w ZTM-ie. Zmienią się ceny biletów?

RZESZÓW. Ostatnia zmiana cen biletów za korzystanie z komunikacji miejskiej miała miejsce w 2015 roku.

Rzeszów

Nowoczesna diagnostyka ginekologiczna w Pro-Familii. Badanie trwa jedynie kilka sekund

RZESZÓW. Biopsja aspiracyjna endometrium dostępna w przechodni Pro-Familii.

Rzeszów

IMGW ostrzega. W Rzeszowie mogą pojawić się burze z gradem

RZESZÓW. Po deszczowej niedzieli, poniedziałek zapowiada się równie burzliwie. IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem.

Rzeszów

Zbigniew Bartman powraca do Asseco Resovii. Wraz z nim dołącza Nicolas Marechal

RZESZÓW. Kolejne zmiany kadrowe w Asseco Resovii Rzeszów.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej rozmawiano o terenach wypoczynkowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Projekt "Miasta Idei" to próba wypracowania najlepszych pomysłów i dobrych praktyk dla podkarpackich miast.

Rzeszów

W niedziele podkarpaccy strażacy interweniowali 64 razy

PODKARPACIE. Większość interwencji dotyczyła udrożniania przepustów drogowych i pompowania wody z zalanych piwnic.

Rzeszów

Wiemy kto dostarczy pociągi dla tras Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Dostarczeniem taboru kolejowego zajmie się firma Newag z Nowego Sącza.

Reklama