Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Targi rzemiosła i mody "Wzory" ponownie w Rzeszowie

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

Na zdj. I edycja targów WZORY - fot. ViC / RESinet.pl
Na zdj. I edycja targów WZORY - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W weekend 11–12 października 2025 roku w rzeszowskiej hali Podpromie w odbędzie się druga edycja targów "Wzory". Wydarzenie, poświęcone polskiemu designowi i rzemiosłu, powraca do stolicy Podkarpacia po udanej premierze w ubiegłym roku.

Organizatorzy zapowiadają udział ponad stu twórców z całej Polski. Wśród wystawców znajdą się m.in. ceramicy, projektanci biżuterii, graficy, ilustratorzy, twórcy mody oraz producenci ekologicznej żywności. Jak podkreślają organizatorzy, celem targów jest promocja polskiego rzemiosła oraz stworzenie przestrzeni do spotkania z artystami i projektantami.

Program wydarzenia obejmuje darmowe warsztaty twórcze, otwarte dla wszystkich chętnych bez wcześniejszych zapisów. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił m.in. w ceramice, szydełkowaniu, tworzeniu makram czy warsztatach kosmetycznych. Zajęcia poprowadzą zarówno lokalni, jak i ogólnopolscy twórcy.

Dla dzieci przygotowano specjalne aktywności, m.in. warsztaty plastyczne, podczas których najmłodsi uczestnicy stworzą własne miniaturowe wyspy z plasteliny

Godziny otwarcia targów: sobota 11:00–19:00, niedziela 11:00–18:00

Bilety: 15 zł (w przedsprzedaży 13 zł); dzieci i młodzież – wstęp bezpłatny

ZOBACZ ZDJĘCIA Z POPRZEDNIEJ EDYCJI TARGÓW

Reklama



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Spotkanie na temat zieleni miejskiej. To już dziś

RZESZÓW. Dziś o 17 rozpocznie się spotkanie w formie dyskusji otwartej na temat zieleni miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Rzeszów

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Rzeszów

Akcja szczepień przy cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. W najbliższy weekend przy cmentarzu Wilkowyja odbędzie się akcja szczepień przeciwko koronawirusowi.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Od 29 października do 2 listopada, w ramach policyjnej akcji "Znicz 2021", na drogach pojawi się więcej policjantów. 

Rzeszów

Rzeszów będzie miał ponad 800 nowych drzew

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi na terenie Rzeszowa ponad 800 drzew. Miejsca mają wybrać mieszkańcy. Odbędzie się też Rzeszowskie Forum Zieleni.

Rzeszów

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

RZESZÓW. W wyniku interwencji rzeszowskich policjantów przed dokonaniem samobójstwa uratowany został młody mężczyzna.

Rzeszów

W grudniu otwarcie ŚDS "Niezapominajka". To pierwszy taki ośrodek w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta uchwalono powołanie Środowiskowego Domu Samopomocy „Niezapominajka”.

Reklama