Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Tegoroczne spotkania otwarte na UR rozpoczną się wykładem o Marii Magdalenie

Dodano: 31.01.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Do połowy 2019 roku czeka nas cztery spotkania w ramach cyklu wykładów otwartych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pierwsze z nich już 26 lutego.

Przypomnijmy, że cykl wykładów otwartych trwa już od kilku lat i rokrocznie każdy z wykładów prowadzony jest przez przedstawiciela innego wydziału uczelni.

Tegoroczny cykl rozpocznie się 26 lutego od wykładu dr hab. Magdaleny Rabizo-Birek (wydział filologiczny) o postaci Marii Magdaleny w literaturze i tekstach kultury.

Na kolejnym spotkaniu (26 marca) poruszony zostanie temat „Jak chronić przyrodę, czyli ekologia w praktyce”. Jego autorem jest prof. dr hab. Krzysztof Kukuła z wydziału biologiczno-rolniczego.

23 kwietnia uczestnicy wykładów otwartych będą mogli posłuchać o roli szkół jezuickich w edukacji społeczeństwa polskiego w okresie od XVI do XVIII wieku. Wykład poprowadzi prof. dr hab. Roman Pelczar z wydziału pedagogicznego.
Reklama
Ostatnie spotkanie, kończące cykl w tym semestrze, odbędzie się 28 maja. Temat, jakim jest „Wybór papieża a kryzys na Cyprze – czyli o komentowaniu świata w prasie europejskiej” zostanie omówiony przez prof. dr hab. Zofie Bilut-Homplewicz, dr hab. Agnieszkę Mac oraz dr Iwonę Szwed. Będzie to drugi w tym roku wykład prowadzony przez przedstawicieli wydziału filologicznego.

Na cykl wykładów otwartych może przyjść każdy mieszkaniec Rzeszowa, a wstęp na spotkania jest bezpłatny. Wszystko odbywa się w dużej auli Uniwersytetu Rzeszowskiego w  budynku A1, przy ul. Rejtana 16c o godz. 17.00.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ważny krok w kierunku bodowy drogi łączącej ul. Warszawską z ul. Krakowską

RZESZÓW. Rzeszowscy radni zgodzili się na zawarcie porozumienia z władzami województwa dotyczącego budowy drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską. Dokument zostanie podpisany w najbliższym czasie.

Rzeszów

Przy SP nr 1 w centrum Rzeszowa otwarto nowy plac zabaw

RZESZÓW. Plac będzie służył przedszkolakom, uczniom, a także dzieciom z osiedla Śródmieście.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych wiat rowerowych

RZESZÓW. Wiaty mają być gotowe do końca listopada br. 

Rzeszów

Od czerwca wracają kursy linii nr 5

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od czerwca wrócą kursy linii nr 5. Wycofana natomiast zostanie linia nr 48.

Rzeszów

Wiosenne malowanie rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Do czerwca odnowione zostanie oznakowanie poziome na rzeszowskich ulicach. Prace będą prowadzone głównie wieczorami i nocami. Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln zł.

Rzeszów

Na ul. Podwisłocze samochód potrącił rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala

RZESZÓW. 41-letnia rowerzystka została potrącona przez samochód osobowy. Kobieta trafiła na badania do szpitala.

Rzeszów

Sadzenie drzew i piknik ekologiczny w Parku Papieskim

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w drugiej edycji Pikniku Ekologicznego #SadzimyRzeszów. 

Rzeszów

Trwa budowa nowej drogi na osiedlu Franciszka Kotuli

RZESZÓW. Na osiedlu Franciszka Kotuli powstaje 400-metrowa droga, która połączy ulice Błogosławionej Karoliny z Dynowską i Czudecką. Inwestycja o wartości 6,37 mln zł ma być gotowa jesienią br.

Reklama