Rzeszów - Wtorek, 24.06.2025
Reklama

Tereny przy ul. Żywicznej i Borowej pod zabudowę. Radni PiS chcieli zbudować tam aquapark

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta pojawił się projekt uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości w rejonie ul. Borowej i Żywicznej. Radni PiS apelowali do pozostałych członków Rady o przeznaczenie tych terenów pod budowę aquaparku.

Jeszcze przed rozpoczęciem wczorajszej sesji Rady Miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości przed rzeszowskim Ratuszem organizowali krótki briefing prasowy odnośnie budowy aquaparku na terenach w rejonie ulicy Żywicznej i Borowej.

„Dobry program i sprawne zarządzanie mogą dać gwarancję tego, że tego typu inwestycje będą przynosiły miastu zysk. Przykładem jest aquapark we Wrocławiu. Prawo i Sprawiedliwość dzisiaj proponuje budowę w Rzeszowie aquaparku na gruntach, które miasto dzisiaj niestety zamierza sprzedać” – wyjaśniał podczas briefingu szef klubu PiS, Marcin Fijołek.

Projekt uchwały, o której wspomina radny, dotyczył sprzedaży siedmiu działek w rejonie ul. Borowej i Żywicznej o łącznej powierzchni 3,4 ha. Zgodnie z uzasadnieniem, ww. działki mają być przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, a sama ich sprzedaż ma odbyć się w drodze przetargu nieograniczonego.

Pomysł radnych PiS miał charakter apelu do prezydenta Rzeszowa o ustalenie kierunków działania, jednak zanim jeszcze przystąpiono do uchwalania projektów, temat aquaparku został odrzucony przez radnych na etapie dodawania dodatkowych punktów do porządku obrad. Nie oznaczało to jednak zakończenia dyskusji i do aquaparku powrócono przy omawianiu ww. projektu uchwały.

„W momencie gdy miasto pozbędzie się tych działek, to w moim przekonaniu straci bezpowrotnie szanse na to, aby w tamtym terenie tego typu inwestycje uruchomić” – informował Marcin Fijołek, który jako dodatkowy atut tych terenów wskazywał dobrze skomunikowaną lokalizację.
Reklama
Poza przedstawicielami PiS pozostali radni niezbyt przychylnie podeszli do pomysłu budowy aquaparku na Staromieściu. Większość, w tym Konrad Fijołek (wiceprzewodniczący Rady Miasta), Wiesław Buż (wiceprzewodniczący Rady Miasta), Tomasz Kamiński (Rozwój Rzeszowa) oraz Andrzej Dec (przewodniczący Rady Miasta), byli za zabudową północnej części miasta.  

„To, że aquapark jest oczekiwany przez mieszkańców pokazały już niejedne badania. Nie sztuką jest podbijać bębenek z wielkimi oczekiwaniami. Uważam, że każdy teren ze wskazaniem na dobrą inwestycje jest tematem rozwojowym dla miasta i mieszkańców” – stwierdził wiceprzewodniczący Wiesław Buż.

Ostatni i niejako decydujący głos w dyskusji należał do zastępcy prezydenta Rzeszowa Marka Ustrobińskiego, który objaśnił radnym, że na terenie Staromieścia obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego, który jest zgodny z zabudową terenów.

„Ponad 1,5 roku temu uchwaliliśmy plan zagospodarowania przestrzennego na Staromieściu. Tego [mowa o aquaparku – przyp.red.] tam się nie da zbudować, ta propozycja jest niemożliwa do realizacji” – mówił Ustrobiński.

Po dyskusji, którą musiał przerwać wnioskiem radny Mirosław Kwaśniak, przyszedł czas na głosowanie w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż działek. Projekt uchwały został przyjęty.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lufthansa podwaja loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od wiosny samoloty Lufthansy będą kursować dwa razy dziennie z Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka do Monachium. Niemieckie lotnisko oferuje loty niemal na cały świat.

Rzeszów

Kolizja na S19 w Jasionce. Volkswagen wjechał w bariery ochronne

JASIONKA. 34-letni kierowca, nie dostosował prędkości do warunków jakie panowały na drodze i wjechał w bariery energochłonne. W kolizji nikt nie ucierpiał. Przez jakiś czas występowały utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Szpital Miejski ma nowoczesne urządzenie wykorzystywane w operacjach kręgosłupa

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie wzbogacił się o nowe urządzenie Max-More Spine, które umożliwia korzystanie z zaawansowanych metod miniinwazyjnych przy operacjach kręgosłupa. Na zakup sprzętu w budżecie miasta zarezerwowano 288 tys. zł.

Rzeszów

Wyjątkowa szopka bożonarodzeniowa w Kielanówce [ZDJĘCIA]

KIELANÓWLA.  W parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce koło Rzeszowa, znajduje się wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa, która od wielu lat wzbudza podziw wśród odwiedzających. Mamy dla Was kilka zdjęć tego wyjątkowego...

Rzeszów

Trudne warunki na drogach. Kilkadziesiąt kolizji i wypadki w Rzeszowie i pow. rzeszowskim

RZESZÓW. - Główną przyczyną wszystkich zdarzeń było niedostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze – podkreśla Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Rzeszów

Połączenie al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jest ZRID

RZESZÓW. Prawie półtora kilometra będzie miała nowa droga, która połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jest już zezwolenie na jej budowę. W lutym ma zostać ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Łącznik...

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Rejtana. Samochód potracił 19-latkę

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegóły porannego wypadku, do którego doszło na ul. Rejtana. 19-letnia kobieta została potrącona przez samochód. Trafiła do szpitala.

Rzeszów

Pożar w garażu bloku na os. Mieszka I. Spłonęły 2 auta, ewakuowano 50 osób

RZESZÓW. Dwa samochody spłonęły w pożarze, który wybuchł dzisiaj po południu w garażu podziemnym w jednym z bloków przy ul. Twardowskiego w Rzeszowie. Ogień gasiło kilkudziesięciu strażaków.

Reklama