Rzeszów - Sobota, 20.09.2025
Reklama

Tereny zielone za Capital Park nie będą zabudowane. Mieszkańcy chcą zieleni, placu zabaw lub przedszkola i żłobka

Dodano: 01.02.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Inwestor wycofał się z planu zabudowy przestrzeni zielonej pomiędzy Capital Park i ul Zagłoby. Pomogły protesty mieszkańców, którzy uważają, że teraz powinien być przeznaczony pod zieleń publiczna urządzoną z placem zabaw dopuszczającą lokalizację usług publicznych jak przedszkole lub żłobek.

We wrześniu poprzedniego roku informowaliśmy o możliwej zabudowie ww. terenu. Obszar zielony w tej strefie przeznaczono pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną (więcej o uchwale TUTAJ). Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni zaakceptowali projekt uchwały mówiący o uchyleniu uchwały. Z zabudowy terenu wycofał się inwestor, w związku z protestami mieszkańców.

„Taka nagła zmiana jest dla mnie nie do zrozumienia i być może mieszkańcy mieli rację, jeżeli chodzi o wysokość zabudowy, ale prace projektowe trwały długo i miasto nie powinno wyrażać zmiany stanowiska w tej sprawie” – mówiła Jolanta Kaźmierczak, radna Platformy Obywatelskiej. Odmienne zdanie miał jej klubowy kolega, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Myślę, że ta decyzja jest dobra”.
Reklama
W projekcie uchwały czytamy, że przeciw zabudowanie opowiedziało się łącznie 46 osób. Byli to mieszkańcy budynków mieszkalnych położonych przy ul. Niepodległości 1 i ul. Zagłoby 8: „Złożone uwagi świadczą dobitnie, że mieszkańcy budynków mieszkalnych położonych przy ul. Niepodległości 1 i ul. Zagłoby 8, nie zgadzają się z nowymi zasadami zabudowy i zagospodarowania terenów”.

Jaka zatem będzie przyszłość tego terenu? Mieszkańcy życzą sobie przeznaczenia terenu pod zieleń publiczną urządzoną z placem zabaw, z dopuszczeniem lokalizacji usług publicznych związanych z edukacją i kulturą, np. publiczne przedszkole lub żłobek.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od września płatny parking w Millenium Hall

RZESZÓW. Pierwsze 180 minut będzie bezpłatne. Za każdą kolejną godzinę zapłacimy wg cennika. 

Rzeszów

Nowe ambulanse dla rzeszowskiego pogotowia

RZESZÓW. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ma cztery nowe ambulanse. Zakup trzech z nich został dofinansowany z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, czwarty pojazd zakupiono ze środków własnych.

Rzeszów

Nieczynne przystanki przy ul. Bardowskiego

RZESZÓW. Od dzisiaj zamknięte zostają zatoki autobusowe zlokalizowane przy ul. Bardowskiego. Autobusy będą odjeżdżały z przystanków na placu Wolności.

Rzeszów

Od września autobusy MPK pojadą do Albigowej

RZESZÓW. Od początku przyszłego miesiąca autobusy komunikacji miejskiej będą dojeżdżać do Albigowej w gminie Łańcut. Dzisiaj podpisano porozumienie w tej sprawie.

Rzeszów

Kamienica przy ul. Grunwaldzkiej odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się rewitalizacja elewacji kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Budynek odzyskał dawny – XIX wieczny wygląd.

Rzeszów

Pożar magazynów hurtowni tkanin w Strażowie k. Rzeszowa. W akcji ponad 120 strażaków

RZESZÓW. Do pożaru doszło we wtorek wieczorem. W momencie pojawienia się ognia, w hurtowni nie było pracowników.

Rzeszów

Tłumy na basenach ROSiR w Rzeszowie. Kąpielisko czynne do 4 września

RZESZÓW. Ponad 71 tysięcy osób skorzystało już w tym sezonie z kapieliska przy ul. Pułaskiego. Sezon kąpielowy potrwa do 4 września.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Trzcianie. Pod kołami pociągu zginęła 37-letnia kobieta

RZESZÓW. Wczoraj w miejscowości Trzciana w powiecie rzeszowskim pociąg potrącił 37-letnią kobietę. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Reklama