Rzeszów - Wtorek, 02.06.2026
Reklama

Testy nowego autobusu na ulicach Rzeszowa

Dodano: 27.02.2026 r. / Redakcja

Na zdj. testowany autobus BMC Procity+ 12M EV / fot. MPK Rzeszów
Na zdj. testowany autobus BMC Procity+ 12M EV / fot. MPK Rzeszów

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie przeprowadza testy nowoczesnego autobusu elektrycznego. Od kilku dni na ulicach miasta możecie spotkać pojazd BMC Procity+ 12M EV.

- Testy to kolejna możliwość weryfikacji różnorodnych rozwiązań technologicznych stosowanych przez producentów autobusów zeroemisyjnych - nie tylko w dokumentach, lecz w warunkach normalnej eksploatacji liniowej – czytamy w komunikacje MPK Rzeszów.

Testowany pojazd to nowoczesny, w pełni elektryczny autobus miejski o długości 12 metrów, zaprojektowany z myślą o wydajnym i bezemisyjnym transporcie w przestrzeni miejskiej. Pojazd napędzany jest silnikiem VEM DKLBZ o mocy maksymalnej 180 kW.

Ma na wyposażeniu m.in. klimatyzację, konwektorowe ogrzewanie, oświetlenie LED, elektroniczne tablice kierunkowe, izolowaną kabinę kierowcy, czujniki cofania oraz system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS).

Reklama

„Elektryk” wyposażony jest w baterie typu NMC o pojemności 362 kWh. Na jednym ładowaniu może przejechać do 350–400 km. Pojazd pomieści do 100 pasażerów.
Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się testowany autobus, możecie skorzystać z aplikacji "MyBus OnLine" oraz na stron czynaczas.pl i mpkrzeszow.pl. Numer taborowy pojazdu to #16.

Autobus będzie jeździł po ulicach Rzeszowa do 11 marca br.

BMC Procity+ 12M EV to kolejny pojazd testowany w ciągu ostatnich kilku miesięcy na ulicach Rzeszowa. Jesienią ubiegłego roku testowane były elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Reklama

Komentarze

Pawel Euro 28.02.2026, godz. 13:09
Komentarz został usunięty

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. 11 listopada w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości w 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie, m.in. hymn, apel pamięci i defilada.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Seniora. 40 wydarzeń dla osób 60+ w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie realizowany jest miejski projekt o nazwie „ Rzeszowskie Centrum Seniora”. Do grudnia 2023 r. w stolicy Podkarpacia zaplanowano 40 wydarzeń dla 300 seniorów.

Rzeszów

10. PKO Bieg Niepodległości. Ulicami Rzeszowa pobiegnie ponad 1800 zawodników

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 11 listopada.

Rzeszów

Zderzenie czterech aut na al. Niepodległości w Rzeszowie. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek na al. Niepodległości w Rzeszowie. W zderzenie czterech pojazdów ranne zostały dwie osoby, w tym roczna dziewczynka.

Rzeszów

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie rozpoczął nowy semestr

RZESZÓW. 300  małych studentów wzięło udział w sobotnim wykładzie inaugurującym nowy  semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. 

Rzeszów

16,5 mln euro dotacji na nowe inwestycje na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Dzięki inwestycjom, lotnisko w Jasionce będzie jeszcze lepiej przystosowane do obsługi cywilnego i wojskowego ruchu lotniczego.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu. Podpisano umowę

RZESZÓW. Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło z halą sportową oraz zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. 

Rzeszów

Startują XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach

RZESZÓW. W dniach 9 – 13 listopada 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina odbędą się XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Związku Szachowego.

Reklama