Rzeszów - Środa, 10.06.2026
Reklama

Testy nowego autobusu na ulicach Rzeszowa

Dodano: 27.02.2026 r. / Redakcja

Na zdj. testowany autobus BMC Procity+ 12M EV / fot. MPK Rzeszów
Na zdj. testowany autobus BMC Procity+ 12M EV / fot. MPK Rzeszów

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie przeprowadza testy nowoczesnego autobusu elektrycznego. Od kilku dni na ulicach miasta możecie spotkać pojazd BMC Procity+ 12M EV.

- Testy to kolejna możliwość weryfikacji różnorodnych rozwiązań technologicznych stosowanych przez producentów autobusów zeroemisyjnych - nie tylko w dokumentach, lecz w warunkach normalnej eksploatacji liniowej – czytamy w komunikacje MPK Rzeszów.

Testowany pojazd to nowoczesny, w pełni elektryczny autobus miejski o długości 12 metrów, zaprojektowany z myślą o wydajnym i bezemisyjnym transporcie w przestrzeni miejskiej. Pojazd napędzany jest silnikiem VEM DKLBZ o mocy maksymalnej 180 kW.

Ma na wyposażeniu m.in. klimatyzację, konwektorowe ogrzewanie, oświetlenie LED, elektroniczne tablice kierunkowe, izolowaną kabinę kierowcy, czujniki cofania oraz system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS).

Reklama

„Elektryk” wyposażony jest w baterie typu NMC o pojemności 362 kWh. Na jednym ładowaniu może przejechać do 350–400 km. Pojazd pomieści do 100 pasażerów.
Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się testowany autobus, możecie skorzystać z aplikacji "MyBus OnLine" oraz na stron czynaczas.pl i mpkrzeszow.pl. Numer taborowy pojazdu to #16.

Autobus będzie jeździł po ulicach Rzeszowa do 11 marca br.

BMC Procity+ 12M EV to kolejny pojazd testowany w ciągu ostatnich kilku miesięcy na ulicach Rzeszowa. Jesienią ubiegłego roku testowane były elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Reklama

Komentarze

Pawel Euro 28.02.2026, godz. 13:09
Komentarz został usunięty

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

OSP Rzeszów-Budziwój będzie miało nowy budynek

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynieść ok. 500 m2.

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe przeciwko wycince drzew. Jest petycja

RZESZÓW. W petycji przeciwko wycince mowa o wycince 25 drzew i 15 krzewów.

Rzeszów

ZTM skraca kursy dwóch linii

RZESZÓW. Trasy ulegną skróceniu do ul. Poselskiej.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Budowa torów do lotniska w Jasionce ruszy w przyszłym roku

RZESZÓW. „Będziemy stopniowo uruchamiać PKA, tam gdzie jest to możliwe” – dodaje Ewa Draus.

Rzeszów

6 października odbędzie się 7. PKO Maraton Rzeszowski. Utrudnienia jak w roku ubiegłym

RZESZÓW. Uczestnicy tegorocznej imprezy wezmą udział w akcji „Biegnę dla…”, aby pomóc 16-letniemu Mateuszowi.

Rzeszów

Bezpłatne badania i porady lekarskie na Rynku. W niedzielę Światowy Dzień Serca [PROGRAM]

Już w najbliższą niedzielę, Rzeszów dołączy do tysięcy miasta na całym świecie celebrując Światowy Dzień Serca. 

Rzeszów

Przy ul. Bałtyckiej powstanie nowe osiedle

RZESZÓW. Na osiedlu „Przyszłość” zostanie stworzony kompleks 8 budynków mieszkalno-usługowych o zróżnicowanej ilości kondygnacji od 5 do 15. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na październik br.

Rzeszów

Projekt PiS odnośnie placu targowego odchodzi w niebyt

RZESZÓW. Wniosek o usunięcie punktu wystosował Tomasz Kamiński, radny Rozwoju Rzeszowa.

Reklama