Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Toast urodzinowy przy Fontannie Multimedialnej dla Tomasza Stańki. Wystąpią zagraniczni goście

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Toast urodzinowy dla Tomasza Stańki odbędzie się w Rzeszowie 12 lipca. Wystąpi m.in. nowojorskiego kwartet twórcy rzeszowskiego hejnału.  

Z okazji urodzin słynnego trębacza, z inspiracji Anny Stańko – córki i wieloletniej managerki artysty, powstał unikalny muzyczny projekt realizowany 11 i 12 lipca w Warszawie oraz w Rzeszowie.

11 lipca na warszawskim Placu Defilad, a 12 lipca na scenie przy Fontannie Multimedialnej w Rzeszowie, sztukę Tomasza Stańko będziemy celebrować w wyjątkowym towarzystwie.

Nowy projekt, inspirowany nagraniami Stańko, zaprezentuje grupa Skalpel i Piotr Damasiewicz wraz z Rafałem Dutkiewiczem.

Solo dla Mistrza napisane specjalnie na tę okazję zagra wybitny amerykański trębacz Wadada Leo Smith.

Wystąpią także członkowie nowojorskiego Kwartetu Tomasza Stańko - David Virelles (fortepian), Gerald Cleaver (perkusja), z towarzyszeniem Sławomira Kurkiewicza (kontrabas).
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powiększeniu obowiązujących opłat za postój w danej strefie.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2. 

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Rzeszów

Mistrzowie Polski ogrywają siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Rzeszów

Od 1 marca zawieszone kursy dwóch linii autobusowych

RZESZÓW. Chodzi o linie nr 14 i nr 60.

Rzeszów

Ponad 100 wystawców ze swoją ofertą podczas Targów Pracy i Edukacyjnych

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 – 26 lutego w G2A Arena w Jasionce 

Reklama