Rzeszów - Sobota, 07.02.2026
Reklama

Tragedia w Głogowie Małopolskim. 37-latek ofiarą czadu

Dodano: 02.02.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Najprawdopodobniej zaczadzenie było przyczyną śmierci 37-letniego mieszkańca Głogowa Małopolskiego. Mężczyznę znalazł w łazience najbliższy członek rodziny. Interweniujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, przed godz. 19:00. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że leżącego w łazience 37-latka znalazł najbliższy członek rodziny. Mężczyzna był reanimowany przez ratowników medycznych. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Z pomiarów wykonanych przez strażaków wynikało, że w pomieszczeniu było podwyższone stężenie tlenku węgla.

Decyzją prokuratora ciało 37-latka zostało zabezpieczone do badań.

„Cichy zabójca” - policja przypomina

Reklama

Policja apeluje o zachowanie ostrożności, przypominając, że tlenek węgla stanowi śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i życia. Nie bez przyczyny nazywany jest „cichym zabójcą” – jest bezwonny, bezbarwny i niewyczuwalny dla człowieka, nie powoduje łzawienia oczu ani podrażnień. W zależności od stężenia może wywoływać zawroty i bóle głowy, prowadzić do utraty przytomności, a w skrajnych przypadkach do śmierci.

Najczęstszą przyczyną ulatniania się czadu, a tym samym zatruć tlenkiem węgla, są niesprawne lub niewłaściwie drożne przewody kominowe, wentylacyjne, spalinowe oraz dymowe. Źródłem zagrożenia mogą być również wadliwe instalacje lub nieprawidłowo działające urządzenia grzewcze.

Oto kilka wskazówek, które mogą zmniejszyć niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla:

• zapewnijmy prawidłową wentylację pomieszczeń;
• stosujmy drzwi i okna z funkcją mikrowentylacji;
• nigdy nie zasłaniajmy kratek wentylacyjnych;
• z pomocą fachowców dokonujmy okresowych przeglądów instalacji kominowej, wentylacyjnej i urządzeń grzewczych;
• nie spalajmy niczego w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach; zainstalujmy czujniki czadu.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią z związku z Biegiem Niepodległości oraz z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Jesienią przyszłego roku pierwsi podopieczni skorzystają z nowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. 11 listopada w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości w 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie, m.in. hymn, apel pamięci i defilada.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Seniora. 40 wydarzeń dla osób 60+ w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie realizowany jest miejski projekt o nazwie „ Rzeszowskie Centrum Seniora”. Do grudnia 2023 r. w stolicy Podkarpacia zaplanowano 40 wydarzeń dla 300 seniorów.

Rzeszów

10. PKO Bieg Niepodległości. Ulicami Rzeszowa pobiegnie ponad 1800 zawodników

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 11 listopada.

Rzeszów

Zderzenie czterech aut na al. Niepodległości w Rzeszowie. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek na al. Niepodległości w Rzeszowie. W zderzenie czterech pojazdów ranne zostały dwie osoby, w tym roczna dziewczynka.

Rzeszów

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie rozpoczął nowy semestr

RZESZÓW. 300  małych studentów wzięło udział w sobotnim wykładzie inaugurującym nowy  semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. 

Rzeszów

16,5 mln euro dotacji na nowe inwestycje na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Dzięki inwestycjom, lotnisko w Jasionce będzie jeszcze lepiej przystosowane do obsługi cywilnego i wojskowego ruchu lotniczego.

Reklama