Rzeszów - Czwartek, 05.02.2026
Reklama

Tragedia w Głogowie Małopolskim. 37-latek ofiarą czadu

Dodano: 02.02.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Najprawdopodobniej zaczadzenie było przyczyną śmierci 37-letniego mieszkańca Głogowa Małopolskiego. Mężczyznę znalazł w łazience najbliższy członek rodziny. Interweniujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, przed godz. 19:00. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że leżącego w łazience 37-latka znalazł najbliższy członek rodziny. Mężczyzna był reanimowany przez ratowników medycznych. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Z pomiarów wykonanych przez strażaków wynikało, że w pomieszczeniu było podwyższone stężenie tlenku węgla.

Decyzją prokuratora ciało 37-latka zostało zabezpieczone do badań.

„Cichy zabójca” - policja przypomina

Reklama

Policja apeluje o zachowanie ostrożności, przypominając, że tlenek węgla stanowi śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i życia. Nie bez przyczyny nazywany jest „cichym zabójcą” – jest bezwonny, bezbarwny i niewyczuwalny dla człowieka, nie powoduje łzawienia oczu ani podrażnień. W zależności od stężenia może wywoływać zawroty i bóle głowy, prowadzić do utraty przytomności, a w skrajnych przypadkach do śmierci.

Najczęstszą przyczyną ulatniania się czadu, a tym samym zatruć tlenkiem węgla, są niesprawne lub niewłaściwie drożne przewody kominowe, wentylacyjne, spalinowe oraz dymowe. Źródłem zagrożenia mogą być również wadliwe instalacje lub nieprawidłowo działające urządzenia grzewcze.

Oto kilka wskazówek, które mogą zmniejszyć niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla:

• zapewnijmy prawidłową wentylację pomieszczeń;
• stosujmy drzwi i okna z funkcją mikrowentylacji;
• nigdy nie zasłaniajmy kratek wentylacyjnych;
• z pomocą fachowców dokonujmy okresowych przeglądów instalacji kominowej, wentylacyjnej i urządzeń grzewczych;
• nie spalajmy niczego w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach; zainstalujmy czujniki czadu.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 19-letni mężczyzna

Trwa ustalanie okolicznosci tragicznego wypadku, do ktorego doszlo w piatek w Woli Cichej. 19-letni mezczyzna zostal smiertelnie potracony przez autobus.

Rzeszów

Podsumowanie akcji „Przejezdne skrzyżowania”. 102 przypadki wykroczeń

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania „Przejezdne skrzyżowania”. 

Rzeszów

Ok. 1000 wolontariuszy będzie kwestować na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Kwesta na Pobitnie i Wilkowyja potrwa dwa dni.

Rzeszów

W Urban Lab rozmawiano nt. jednośladów. Blinkee wydłuży sezon?

RZESZÓW. Głównym tematem środowego spotkania w rzeszowskim Urban Lab były jednoślady.

Rzeszów

Poznaliśmy datę oficjalnego odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

RZESZÓW. Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego odbędzie się w 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Rzeszów

Policjanci udaremnili ustawkę kiboli Stali Rzeszów i Stali Stalowej Woli z Lechem Poznań

RZESZÓW. W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów.

Rzeszów

Odwołano sobotnią zbiórkę elektrośmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka elektrośmieci miała się odbyć przy Bi1 oraz E. Leclerc. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów otwiera sezon dwiema porażkami

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicolas Szerszeń.

Reklama