Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Tragiczny pożar na osiedlu Nowe Miasto. Nie żyje 14-letnia dziewczynka

Dodano: /

fot. BS / KMP w Rzeszowie
fot. BS / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 8 osób poszkodowanych, 1 osoba nie żyje, ewakuacja mieszkańców – to bilans tragicznego pożaru do którego doszło wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Popiełuszki na osiedlu Nowe Miasto.

Pożar wybuchł przed godz. 20:40. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na 4. piętrze w bloku przy ul. Popiełuszki 12. Z płonącego mieszkania wydobyto rannego 69-letniego mężczyznę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Konieczna była ewakuacja części mieszkańców. Kilku wymagało pomocy medycznej.

- Łącznie pomocy medycznej wymagało 8 osób. Niestety, pomimo udzielonej na miejscu pomocy, nie udało się uratować życia 14-letniej dziewczynki – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Policjanci całą noc opracowali na miejscu pożaru. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych, ewakuacją mieszkańców oraz udrożnieniu dróg dojazdowych, tak, aby pojazdy służb ratowniczych miały swobodny dojazd. Funkcjonariusze pilnowali również mienia mieszkańców, którzy tej nocy nie mogli wrócić do swoich domów.

Reklama

Przyczyna pożaru nie jest znana. Policjanci pod nadzorem prokuratora z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzą oględziny i zabezpieczą ślady, niezbędne do ustalenia okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Osoby poszkodowane w pożarze mogą uzyskać pomoc dzwoniąc pod poniższe numery telefonów:

• Ośrodek Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej w Rzeszowie - 17 851 25 00
• Informacje + jak pomóc - 17 853 57 53

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Matysówka została 31 osiedlem Rzeszowa. Kolejnym Miłocin?

RZESZÓW. teraz czas na zatwierdzenie statutu osiedla oraz przeprowadzenie wyborów do rady osiedla.

Rzeszów

Studenci skorzystają z symulatora wirtualnej sceny zbrodni. W planach symulator ataku terrorystycznego

RZESZÓW. Program „Wirtualnej sceny zbrodni” obejmuje dwa oddzielne scenariusze.

Rzeszów

Pięć firm zainteresowanych poszerzeniem ścieżki pieszo-rowerowej nad Wisłokiem

RZESZÓW. Dwie z pięciu ofert mieszczą się w progu finansowym miasta.

Rzeszów

Znamy liczbę bezdomnych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Wśród nich jest siedmioro dzieci

RZESZÓW. W stolicy województwa podkarpackiego jest 128 osób bezdomnych. 

Rzeszów

Studentka PRz została laureatką konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Inwestycji [FOTO]

RZESZÓW. Przedszkole zaprojektowane zostało jako szereg oddzielnych budynków o rożnych funkcjach.

Rzeszów

Dzisiaj na Rynku protest przeciwko cenzurze spektaklu #chybanieja

RZESZÓW. Publiczny protest na rzeszowskim Rynku rozpocznie się o godz. 16.00. 

Rzeszów

Śluzy rowerowe, parking park&ride, aktywne przejścia – pomysły na rozwój systemów transportowych Rzeszowa

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska rozpoczyna cykl spotkań prezentujących rozwiązania komunikacyjne dla miasta.

Rzeszów

500 pluszaków trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

RZESZÓW. Łącznie do rzeszowskich karetek trafiło już 2 tys. maskotek z krakowskiego sklepu.

Reklama