Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Transport meleksem po największej rzeszowskiej nekropolii [najbliższe terminy]

Dodano: 29.10.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 31 października, 2 i 8 listopada na Cmentarzu Komunalnym Wilkowyja będzie można dojechać melexem w pobliże grobów najbliższych. To ułatwienie przygotowane z myślą o osobach starszych i mających trudności w poruszaniu się.

Kursy melexa po największej w Rzeszowie nekropolii są odpowiedzią na liczne prośby seniorów i osób, które ze względu na ograniczoną mobilność mają trudności w swobodnym poruszaniu się po rozległym terenie Cmentarza Wilkowyja. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem i odbędzie się już po raz piąty (wcześniejsze odbywały się w kwietniu, czerwcu, wrześniu oraz 4 i 18 października).

Pojazd będzie jeździł od wejścia głównego do wejścia bocznego dla pieszych od strony ul. Polnej. Kursy tam i z powrotem odbywają się co ok. 15 minut w godz. 10:00 – 16:00.

Przejazdy melexem są bezpłatne. Poniżej mapka trasy pojazdu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ul. Potockiego w Rzeszowie została przebudowana

RZESZÓW.  Jezdnia została poszerzona do 6 metrów, wybudowany został szeroki na 2 m chodnik oraz kanalizacja deszczowa.

Rzeszów

Kolejne udogodnienia dla pieszych i osób z niepełnosprawnościami na ul. Słowackiego

RZESZÓW. Zmieniono sposób parkowania samochodów, dzięki czemu na chodniku jest szerzej. Powstało również nowe miejsce parkingowe z oznaczeniem dla osób z niepełnoprawnościami.  

Rzeszów

W Rzeszowie rusza IX edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. Akcja rozpoczyna się 03.10.2022 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Rozpoczęła się kolejna inwestycja związana z Podkarpacką Koleją Aglomeracyjną

RZESZÓW. W piątek, na terenie stacji kolejowej Rzeszów-Staroniwa odbyło się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali serwisowej będącej częścią zaplecza technicznego PKA.

Rzeszów

Ponad 1 kg narkotyków w samochodzie 63-letniego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków - 63-letniego mieszkańca Rzeszowa oraz jego 46-letniego znajomego, mieszkańca powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Podaruj posiłek potrzebującym. W Rzeszowie ruszyła akcja "zawieszone obiady"

RZESZÓW. W Pubie Spółdzielczym w Rzeszowie, wydawane są ciepłe posiłki i napoje dla seniorów i osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dania ufundowane są przez darczyńców.

Rzeszów

Przebudowa zatoki autobusowej na ul. Ofiar Katynia. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do 20 października kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w rejonie zatoki autobusowej na ul. Ofiar Katynia.

Rzeszów

W weekend biegi na ulicach Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu [TRASY]

RZESZÓW. Część ulic w centrum miasta będzie częściowo lub całkowicie zamknięta dla ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Reklama