Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Trudna sytuacja na ulicach Rzeszowa. Miejskie służby od wczoraj w akcji

Dodano: 07.01.2026 r. / Redakcja

Intensywne opady śniegu w Rzeszowie / fot. RESinet.pl
Intensywne opady śniegu w Rzeszowie / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Intensywne opady śniegu znacząco utrudniły poranny ruch na ulicach miasta. Wielu mieszkańców musiało liczyć się z opóźnieniami w drodze do pracy, szkół i przedszkoli. Aby zminimalizować skutki trudnych warunków pogodowych, na rzeszowskie ulice skierowano kilkadziesiąt pojazdów oraz ponad 100 pracowników odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg.

Akcja "Zima" na ulicach Rzeszowa

Jak przekazał Urząd Miasta Rzeszowa, miejskie służby rozpoczęły akcję „Zima” jeszcze wczoraj o godz. 23:00. - W pierwszej kolejności na ulice wyjechały pojazdy obsługujące drogi standardów I, II i III – zaznacza Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prasowy Prezydenta Rzeszowa.

W teren wyjechało około 70 pojazdów, w tym pługopiaskarki i ciągniki. W działania zaangażowano około 120 osób. - Odśnieżane są wszystkie standardy dróg, a także chodniki, rozjazdy, skrzyżowania oraz zatoki przystankowe. Prace prowadzone są w warunkach wzmożonego ruchu – przekazała rzeczniczka Prezydenta.

Jak zapewnia MPGK Rzeszów, lider konsorcjum odpowiedzialnego za zimowe utrzymanie dróg w stolicy Podkarpacia, od godz. 4.00 rano, w ciągu maksymalnie 12 godzin „wszystkie ulice, chodniki, jezdnie i zatoki przystankowe na terenie gminy Miasto Rzeszów mają zostać odśnieżone”.

Z kolei Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych odpowiedzialny za utrzymanie czystości i bezpieczeństwa na 22,5 ha terenów gminnych oraz 20 ha terenów wspólnot mieszkaniowych, obejmujących m.in. chodniki, parkingi oraz place, poinformowała, że firmy odpowiedzialne za obsługę tych terenów, rozpoczęły prace od godz. 4:00 rano. Działania obejmują odśnieżanie oraz posypywanie nawierzchni piaskiem lub dolomitem drogowym, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym i użytkownikom parkingów.

- Wszystkie działania służb miejskich prowadzone są w trybie ciągłym. Priorytetem pozostaje utrzymanie przejezdności głównych ciągów komunikacyjnych oraz zapewnienie bezpieczeństwa pieszych i użytkowników transportu publicznego – podkreśla Marzena Kłeczek-Krawiec. Jak dodaje, sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez odpowiednie służby miejskie.

Reklama

Opóźnione autobusy MPK

Dzisiejsze utrudnienia obejmują również pasażerów komunikacji miejskiej. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie opublikowało komunikat o możliwych opóźnieniach w kursowaniu autobusów. "Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, autobusy mogą kursować dziś z opóźnieniami. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy i wyrozumiałość - czytamy w komunikacie.

Ostrze zenie IMGW. Śniegu będzie jeszcze więcej

Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie I stopnia w związku z intensywnymi opadami śniegu w Rzeszowie oraz w kilku innych regionach województwa podkarpackiego.

Dziś od godz. 24:00 do jutra (8.01) do godz. 17:00 synoptycy prognozują, że spadnie od 10 do 15 cm śniegu, miejscami do 20 cm. Opadom śniegu towarzyszyć będzie miejscami umiarkowany wiatr, osiągający w porywach do około 50 km/h, w związku z tym w wielu miejscach mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

Alert dotyczy powiatów: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki i strzyżowski.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa ul. Matysowskiej dobiega końca

RZESZÓW. W ciągu najbliższych dni mają zakończyć się prace przy rozbudowie ul. Matysowskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będzie jeszcze więcej drzew w Rzeszowie. Trwają jesienne nasadzenia

RZESZÓW. Ponad 500 nowych drzew pojawi się w Rzeszowie w ramach jesiennych nasadzeń. Sadzone są m.in. buki pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite, lipy drobnolistne, klony pospolite i jawory. 

Rzeszów

#AutobusCiepła powraca na ulice Rzeszowa

RZESZOW. 15 listopada 2022 r. wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem #AutobusCiepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do połowy marca 2023 r.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa ulicy Zygmunta I Starego

RZESZÓW. Wcześniej niż zakładano zakończyły się prace przy rozbudowie ul. Zygmunta I Starego na rzeszowskim osiedlu Wilkowyja. Drogę poszerzono do sześciu metrów, wybudowano także chodniki i ścieżkę rowerową.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczął się nabór wniosków o preferencyjny zakup węgla

RZESZÓW. Węgiel będzie dystrybuować Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wnioski będą przyjmowane do 2 grudnia.

Rzeszów

Kolejny miesiąc w Jasionce z doskonałym wynikiem

RZESZÓW/JASIONKA. W październiku z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 65 tys. pasażerów. 

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż świątecznych dekoracji. Rozbłysną 1 grudnia

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia, który potrwa do końca miesiąca. Iluminacje rozbłysną 1 grudnia. Dwa dni później odbędzie się inauguracja Świątecznego Miasteczka.

Rzeszów

15 komputerów od UNHCR dla uczniów z Ukrainy

RZESZÓW. UNHCR, Agencja ONZ ds. Uchodźców, przekazała Rzeszowowi sprzęt komputerowy, który posłuży ukraińskim uczniom w powstającym obecnie Centrum Nauki Zdalnej.

Reklama