Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Trudna sytuacja na ulicach Rzeszowa. Miejskie służby od wczoraj w akcji

Dodano: 07.01.2026 r. / Redakcja

Intensywne opady śniegu w Rzeszowie / fot. RESinet.pl
Intensywne opady śniegu w Rzeszowie / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Intensywne opady śniegu znacząco utrudniły poranny ruch na ulicach miasta. Wielu mieszkańców musiało liczyć się z opóźnieniami w drodze do pracy, szkół i przedszkoli. Aby zminimalizować skutki trudnych warunków pogodowych, na rzeszowskie ulice skierowano kilkadziesiąt pojazdów oraz ponad 100 pracowników odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg.

Akcja "Zima" na ulicach Rzeszowa

Jak przekazał Urząd Miasta Rzeszowa, miejskie służby rozpoczęły akcję „Zima” jeszcze wczoraj o godz. 23:00. - W pierwszej kolejności na ulice wyjechały pojazdy obsługujące drogi standardów I, II i III – zaznacza Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prasowy Prezydenta Rzeszowa.

W teren wyjechało około 70 pojazdów, w tym pługopiaskarki i ciągniki. W działania zaangażowano około 120 osób. - Odśnieżane są wszystkie standardy dróg, a także chodniki, rozjazdy, skrzyżowania oraz zatoki przystankowe. Prace prowadzone są w warunkach wzmożonego ruchu – przekazała rzeczniczka Prezydenta.

Jak zapewnia MPGK Rzeszów, lider konsorcjum odpowiedzialnego za zimowe utrzymanie dróg w stolicy Podkarpacia, od godz. 4.00 rano, w ciągu maksymalnie 12 godzin „wszystkie ulice, chodniki, jezdnie i zatoki przystankowe na terenie gminy Miasto Rzeszów mają zostać odśnieżone”.

Z kolei Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych odpowiedzialny za utrzymanie czystości i bezpieczeństwa na 22,5 ha terenów gminnych oraz 20 ha terenów wspólnot mieszkaniowych, obejmujących m.in. chodniki, parkingi oraz place, poinformowała, że firmy odpowiedzialne za obsługę tych terenów, rozpoczęły prace od godz. 4:00 rano. Działania obejmują odśnieżanie oraz posypywanie nawierzchni piaskiem lub dolomitem drogowym, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym i użytkownikom parkingów.

- Wszystkie działania służb miejskich prowadzone są w trybie ciągłym. Priorytetem pozostaje utrzymanie przejezdności głównych ciągów komunikacyjnych oraz zapewnienie bezpieczeństwa pieszych i użytkowników transportu publicznego – podkreśla Marzena Kłeczek-Krawiec. Jak dodaje, sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez odpowiednie służby miejskie.

Reklama

Opóźnione autobusy MPK

Dzisiejsze utrudnienia obejmują również pasażerów komunikacji miejskiej. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie opublikowało komunikat o możliwych opóźnieniach w kursowaniu autobusów. "Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, autobusy mogą kursować dziś z opóźnieniami. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy i wyrozumiałość - czytamy w komunikacie.

Ostrze zenie IMGW. Śniegu będzie jeszcze więcej

Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie I stopnia w związku z intensywnymi opadami śniegu w Rzeszowie oraz w kilku innych regionach województwa podkarpackiego.

Dziś od godz. 24:00 do jutra (8.01) do godz. 17:00 synoptycy prognozują, że spadnie od 10 do 15 cm śniegu, miejscami do 20 cm. Opadom śniegu towarzyszyć będzie miejscami umiarkowany wiatr, osiągający w porywach do około 50 km/h, w związku z tym w wielu miejscach mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

Alert dotyczy powiatów: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki i strzyżowski.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysową” oraz smsów dot. zadłużenia na mikrorachunku podatkowym.

Rzeszów

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowskich sołectw. 

Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują przestrzeń publiczną miasta oraz nadają komunikaty z radiowozów o obowiązujących obostrzeniach. 

Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie nieczynne.

Rzeszów

Urząd Miasta, firmy i instytucje w Rzeszowie zgaszą światło podczas "Godziny dla Ziemi"

RZESZÓW. 28 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF.

Rzeszów

Miasto przekaże 500 tys. zł na pomoc dla Szpitala Miejskiego

RZESZÓW. Z wielu stron płynie pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Rodząca zgłosiła się do szpitala Pro Familia z mężem objętym kwarantanną

RZESZÓW. Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta w ciąży, która przychodząc do szpitala specjalistycznego Pro Familia wraz z mężem, zataiła fakt, że ten jest objęty kwarantanną. Szpital zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Reklama