Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Trwa betonowanie lewej nitki estakady na Wisłokostradzie [ZDJĘCIA]

Dodano: 23.07.2025 r. / Redakcja

Betonowanie lewej nitki estakady na Wisłokostradzie / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Betonowanie lewej nitki estakady na Wisłokostradzie / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek rozpoczęła się potężna operacja na budowie Wisłokostrady. Chodzi betonowanie lewej nitki estakady. Prace prowadzone są w trybie ciągłym przez dwie brygady liczące po 40 osób. Potrwają aż 80 godzin.

Wisłokostrada to nie tylko budowa samej drogi ale także kilku dużych obiektów inżynierskich. Niedawno do użytku oddano nowy Most Załęski. Kolejnym jest potężna estakada nad torami kolejowymi, która składa się z dwóch niezależnych konstrukcji. Nitka prawa ma długość 270 metrów – jej betonowanie miało miejsce w lutym. Teraz nadszedł czas na nitkę lewą, która ma długość prawie 374 m. Ta operacja ruszyła w poniedziałek o godz. 9:00. – To zadanie prowadzone jest w trybie ciągłym i potrwa do 80 godzin. Beton na miejsce jest cały czas dowożony przez 30 betonowozów – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, który we wtorek był na budowie Wisłokostrady. Pojazdy do Rzeszowa dojeżdżają z dwóch betoniarni.

Reklama

Do zabetonowania lewej nitki estakady zużytych zostanie 4 434 metrów sześciennych betonu. Do zbrojenia zużyte zostało 815 243 kg stali.

Budowa Wisłokostrady pochłonie 184 mln zł. Zgodnie z umową inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 r. Niewykluczone jednak, że prace uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranny wypadek na A4. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów – busa i osobowej toyoty. Kierowca osóbki został przewieziony do szpitala.  

Rzeszów

Przy ul. Kochanowskiego powstały nowe miejsca kiss&ride

RZESZÓW. Kolejne powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Rzeszów

Ul. Welca na Staromieściu do przebudowy

RZESZÓW. Prawie półkilometrowy odcinek ul. Welca - od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym - zostanie przebudowany i rozbudowany.

Rzeszów

Źle się poczuł i uderzył autem w metalowy garaż. Trafił do szpitala

RZESZÓW. 36-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem i uderzył w metalowy garaż. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych

RZESZÓW. Wymieniane są wiaty, a na zatokach w miejsce asfaltu wylewany jest specjalny beton odporny na powstawanie kolein.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Okulickiego. 1 osoba ranna

RZESZÓW. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Niewybuchy z czasów II wojny światowej odnalezione w Jasionce

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych w Jasionce, odnaleziono pociski z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabezpieczone i wywiezione przez saperów do miejsca neutralizacji.

Reklama