Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Trwa „odświeżanie” składu Asseco Resovii Rzeszów. Już czterech siatkarzy pożegnało się z zespołem

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub i David Smith nie będą w przyszłym sezonie reprezentować rzeszowskiego klubu.

Jakub Jarosz swoją siatkarską karierę zaczynał w Nysie, a do Rzeszowa przeniósł się z katarskiego El Jaish. Z Asseco Resovią związany był od 2017 roku. Mateusz Mika i David Smith grali w Asseco Resovii w sezonie 2018/19. Mateusz do Rzeszowa wrócił po kilku latach gry w barwach Trefla Gdańsk, David z kolei zamienił Zawiercie na stolicę Podkarpacia.

„Chciałbym bardzo podziękować Kubie, Mateuszowi, Łukaszowi i Davidowi za godne reprezentowanie barw Asseco Resovii. Kuba przez dwa lata był silnym punktem naszej drużyny, który nie zawodził w najważniejszych momentach” - powiedział prezes zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.

Wychowanek AKS-u, mistrz Polski, Europy i Świata Łukasz Kozub do Asseco Resovii dołączył w grudniu, zastępując Rafaela Redwitza. Uksi bardzo dobrze wkomponował się w drużynę. Wiemy również, że wszyscy zawodnicy swoje kariery kontynuować będą na parkietach PlusLigi.
Reklama
„Mateusz i David niejednokrotnie odmieniali losy poszczególnych akcji, setów pokazując swoją świetną technikę i wykorzystując swoje siatkarskie umiejętności w barwach Asseco Resovii. Słowa uznania kieruję do Łukasza, który dołączył do nas w trudnym momencie i z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem naszego zespołu. Wszystkim zawodnikom bardzo dziękuję za to, że reprezentowaliście biało-czerwone barwy. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery” – stwierdził Krzysztof Ignaczak.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zegar z 10-metrową tarczą przy al. Rejtana?

RZESZÓW. Temat zostanie rozstrzygnięty podczas sesji radnych.

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie całkowicie nowy i kryty skatepark? Są takie plany

RZESZÓW. Oficjalnym powodem braku zadaszenia nad obiektem przy ul. Podpromie są wysokie koszty jego montażu.

Rzeszów

Marcin Możdżonek kończy przygodę z Asseco Resovią. Powód: przedłużająca się kontuzja

RZESZÓW. Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów, Marcin Możdżonek nie będzie już występował w rzeszowskim klubie.

Rzeszów

Biuro Rady Miasta Rzeszowa przenosi się na ul. Bożniczą

RZESZÓW. Radni zaczną w nim pracę najprawdopodobniej od kwietnia.

Rzeszów

Świąteczna choinka zniknęła z płyty Rynku. Trwa demontaż iluminacji

RZESZÓW. Iluminacje świąteczne powoli znikają z przestrzeni miejskiej.

Rzeszów

Podziemne przejście na Dworcu PKP otwarte. Póki co można nim dojść na dwa nowe perony

RZESZÓW.  Od wczoraj na stacji Rzeszów Główny podróżni korzystają z dwóch nowych peronów.

Rzeszów

Zmiany na jednej z linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Linia nr 22 od 20 lutego dojeżdżać będzie do przystanku Mrowla Otoka pętla. 

Reklama