Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Trwa rozbudowa drogi, która w przyszłości posłuży jako dojazd do aquaparku

Dodano:

fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
RZESZÓW. Na osiedlu Staromieście trwają prace przy rozbudowie ul. Jana Welca. Nowy odcinek ma w przyszłości służyć jako dojazd do aquaparku, który ma powstać w tym rejonie. Inwestycję o wartości 3,7 mln zł realizuje firma Eurovia. Prace mają zakończyć się pod koniec lipca br.

Prace rozpoczęły się jesienią 2023 roku. Ulica Welca to boczna droga prowadząca z ulicy Krogulskiego do nowych bloków mieszkalnych. Częściowo została wykonana już wcześniej. Obecne prace obejmą 424-metrowy odcinek prowadzący w kierunku północnym.

W ramach zadania budowana jest droga o szerokości 7 metrów. Powstają również chodniki oraz obustronne ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 m, oddzielone od jezdni pasem zieleni.
Reklama
Dodatkowo wykonane zostaną nowe zatoki autobusowe, oświetlenie, budowa i przebudowa zjazdów, odwodnienia i kanału technologicznego.

Do tej pory wykonawca zrealizował roboty związane m.in. przebudową infrastruktury podziemnej, budową kanału technologicznego. Gotowa jest już konstrukcja warstw dolnych na dwóch zatokach autobusowych. Częściowo ustawiono krawężnik i obrzeże. Jest już gotowy również fragment chodnika.

- Obecnie trwają roboty związane z korytowaniem pod konstrukcję chodnika i ścieżki rowerowej oraz fundamentowaniem pod słupy oświetleniowe – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Nowy odcinek ul. Welca ma być gotowy pod koniec lipca 2024 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wielkanocny jarmark na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W programie m.in. występy polskich i ukraińskich artystów, poczęstunek, warsztaty tematyczne i zagroda z żywymi królikami.

Rzeszów

W Rzeszowie przybędzie 500 nowych drzew

RZESZÓW. Nowe drzewa pojawią się w m.in. w Parku Papieskim, na terenach rekeracyjnych przy ul. Staszica i Kustronia oraz w sąsiedztwie przyszłego placu zabaw na os. Miłocin Św. Huberta.

Rzeszów

Zderzenie ciężarówki z osobówką na al. 9 Dywizji Piechoty

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. 9 Dywizji Piechoty doszło do zderzenia ciężarowego volvo z seatem. 30-letnia kierująca samochodem osobowym trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami dwóch osiedli: Staromieście i 1000-lecia.

Rzeszów

Przerwa w działaniu psich parków w Rzeszowie

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku nieczynne będą psie parki na kilku rzeszowskich osiedlach. Przerwa techniczna zostanie wykorzystana na rekultywację terenu.

Rzeszów

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej

RZESZÓW. Na przejeździe kolejowym, znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej, zamontowane zostaną rogatki. Przebudowane zostanie także samo skrzyżowanie.

Rzeszów

Pędził 136 km/h w terenie zabudowanym. Dostał mandat 2600 zł i 20 punktów

RZESZÓW. Zaledwie kilka miesięcy cieszył się prawem jazdy 18-letni kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 86 km/h.

Rzeszów

Ogród Jordanowski w centrum Rzeszowa odnowiony [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy rewitalizacji Ogrodu Jordanowskiego w rejonie ulic Reformackiej i Unii Lubelskiej. Obiekt jest już otwarty.

Reklama