Rzeszów - Wtorek, 10.06.2025
Reklama

Trwa rozbudowa terenu rekreacyjnego przy szkole na os. Słocina

Dodano:

fot. Marcin Piecyk, Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Marcin Piecyk, Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa kolejny etap zagospodarowania terenu przy Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Słocina. Inwestycja powstaje w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

SP nr 5 mieści się przy ul. Słocińskiej. Łącznie z oddziałem przedszkolnym uczęszcza do niej aktualnie 916 uczniów. Na jej bazę sportową składa się m.in. wybudowany wcześniej „Orlik” oraz powstałe w ubiegłym roku nowe boisko wielofunkcyjne z bezpieczną, miękką nawierzchnią. Obecnie realizowana inwestycja została wybrana przez mieszkańców w ramach głosowania na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

-  Powstaje przede wszystkim bieżnia lekkoatletyczna z trzema torami, ale także miejsce do rzutu kulą, skocznia w dal, mini plac zabaw  i urządzenia do ćwiczeń. Całość uzupełni nowy chodnik, ławki i zieleń. Prace budowlane przebiegają zgodnie z planem, na wiosnę uczniowie będą mogli już korzystać z nowej infrastruktury – mówi Elżbieta Kuczma – dyrektor SP 5.
Reklama
Zaawansowanie prac wynosi około 70 procent. Wykonano roboty rozbiórkowe i ziemne, gotowa jest podbudowa i pierwsza warstwa nawierzchni poliuretanowej trzytorowej bieżni lekkoatletycznej i zeskoczni do skoku w dal. Wykonane jest także pole piaskowe do rzutu kulą oraz zeskocznia (piaskownica) skoku w dal i duża część nawierzchni brukowanych.

Do wykonania pozostają nawierzchnie poliuretanowej trzytorowej bieżni lekkoatletycznej i zeskoczni do skoku w dal oraz chodników. W ostatnim etapie zostaną zamontowane urządzenia małej architektury i zabawowe: stół do gry w szachy, równoważnia na łańcuchach, karuzela tarczowa, piramida liniowa, segmenty sprawnościowe (ścianka wspinaczkowa, drabinka), zestaw zabawowy wraz ze strefami bezpieczeństwa.

Inwestycja ma zakończyć się w połowie grudnia br.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studentka architektury na Politechnice Rzeszowskiej zaprojektowała sanatorium w Birczy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studentka studiów pierwszego stopnia kierunku architektura Edyta Wysocka w ramach pracy dyplomowej inżynierskiej wykonanej pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Marka Gosztyły stworzyła projekt architektoniczny sanatorium w Birczy.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Turcji i Bułgarii. Nowe połączenia lotnicze od czerwca

RZESZÓW/JASIONKA. 2 czerwca 2021 roku ruszają bezpośrednie loty z Rzeszowa do Antalyi w Turcji, a 29 czerwca do Warny w Bułgarii. Loty będą realizowane raz w tygodniu – we wtorki do Bułgarii...

Rzeszów

Wrocławscy policjanci z psami pomagają w poszukiwaniu Mariusza Michalika

RZESZÓW. Już blisko 2,5 miesiąca trwają poszukiwania 25-letniego Mariusza Michalika, który zaginął 5 stycznia br. W tym tygodniu akcję poszukiwawczą wsparli funkcjonariusze z Wrocławia wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami.

Rzeszów

Powstanie II linia ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła z Grupy PGE przygotowuje się do budowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie. Projekt zostanie zakończony w 2023 roku.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Rzeszów

Trwa budowa kładek rowerowych w Rzeszowie. Utrudnienia dla pieszych przy moście Lwowskim

RZESZÓW. W związku z budową kładki rowerowej, przy moście Lwowskim zamknięto schody dla pieszych.

Rzeszów

Będą budować roboty i startować w międzynarodowych zawodach. Wkrótce w Rzeszowie otwarcie RoboLAB

PODKARPACIE. Wczoraj na Politechnice Rzeszowskiej podpisano porozumienie dotyczące utworzenia w Rzeszowie RoboLABu.

Rzeszów

Nowy pojazd dla rzeszowskich strażaków

RZESZÓW. Rzeszowscy strażacy zyskali nową drabinę mechaniczną marki Rosenbauer model L42A-XS. Zakup pojazdu o wartości około 2,5 mln zł., został współfinansowany ze środków unijnych.

Reklama