Rzeszów - Sobota, 14.06.2025
Reklama

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej. Będą cztery pasy ruchu do autostrady

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała z Urzędu Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała z Urzędu Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na ul. Warszawskiej, w ramach rozbudowy, wykonano już m.in. przebudowę sieci wodociągowej i gazowej a także część konstrukcji poszerzenia drogi. To największa inwestycja drogowa rozpoczęta w tym roku w Rzeszowie.

- Dzięki rozbudowie ul. Warszawska, na całej długości, będzie miała po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach. Obecnie przebudowywane są dwa odcinki tej trasy. Pierwszy z nich, prawie kilometrowy, przebiega przez rzeszowskie osiedle Miłocin. Ta inwestycja kosztuje prawie 33,5 mln zł. Drugi, który realizuje rzeszowskie Starostwo Powiatowe z naszym wsparciem finansowym ponad 12 mln zł, będzie dochodził do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Prace na obydwu odcinkach realizuje firma Strabag. Na pierwszym, przebudowane zostały już sieć wodociągowa oraz gazociągi, zaawansowana jest przebudowa kanalizacji deszczowej oraz sieci elektrycznej. Wykonano już także, po lewej stronie, na długości ponad pół kilometra, konstrukcję poszerzeń drogi wraz z podbudową i krawężnikami. Trwają prace przy konstrukcji chodnika i ścieżki rowerowej.
Reklama
Zakres prac, oprócz poszerzenia do czterech pasów ruchu, budowy chodników i ścieżki rowerowej, obejmie m.in. także rozbudowę skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowę odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego. Zadanie ma być zakończone jesienią przyszłego roku.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Reklama