Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Trwa rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 07.10.2024 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Kontynuowane są prace przy rozbudowie rzeszowskiego „elektronika”. Szkoła przy ul. Hetmańskiej powiększy się o nową część, w której znajdą się pracownie do nauki przedmiotów technicznych i ogólnokształcące.

Prace rozpoczęto latem tego roku. W pierwszej kolejności przeprowadzone zostały prace rozbiórkowe starego budynku warsztatowego, ogrodzenia oraz demontaż infrastruktury podziemnej. Równolegle wykonawca prowadził prace wewnątrz budynku. Wyremontowano tam już m.in. łazienki na trzech kondygnacjach budynku. Wymienione zostały także posadzki na korytarzu, pomalowane zostały hala sportowa i łącznik. Przebudowano również instalacje podziemne.

Obecnie wykonawca prowadzi prace przy budowie fundamentów nowej części „elektronika”. Budynek będzie miał trzy kondygnacje. Na parterze znajdą się dwie sale lekcyjne, dwie sale komputerowe oraz m.in. magazyn i sanitariat. Pierwsze piętro zajmą Na pierwszym piętrze zaprojektowane zostały dwie sale komputerowe i dwie sale do nauki języków oraz część sanitarna, na trzecim trzy sale lekcyjne oraz sanitariaty.

Wykonawcą inwestycji jest firma Polbud z Rzeszowa. Jej koszt to blisko 9,5 mln zł. Zadanie będzie gotowe do września przyszłego roku.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kilka rzeszowskich dróg osiedlowych zyska nowe nawierzchnie asfaltowe

RZESZÓW. Nowe asfaltowe nawierzchnie będą już niedługo układane m.in. na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, ul. Dębickiej na os. Przybyszówka, ul. Kalinowej na os. Bzianka.

Rzeszów

Rekordowa frekwencja w głosowaniu na projekty w ramach RBO 2026

RZESZÓW. „Mamy rekord!! Takiego Waszego zaangażowania w Rzeszowski Budżet Obywatelski jeszcze nigdy nie było!” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych po zakończeniu głosowania.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana terminu wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. W związku z czwartkowymi ulewnymi deszczami Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmienia termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej i ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rusza sezon letni na basenach otwartych w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend będzie można schłodzić się w wodach basenów otwartych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego.

Rzeszów

Od 6 czerwca zamknięty POP na Dworcu Lokalnym

RZESZÓW. Przez blisko trzy miesiące zamknięty będzie POP na Dworcu Lokalnym w Rzeszowie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Boguchwale. Nie żyje 56-letni motocyklista

BOGUCHWAŁA. 56-letni mężczyzna kierujący motocyklem zderzył się z samochodem osobowym. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Przy 9 rzeszowskich szkołach powstaną nowe boiska

RZESZÓW. Ponad 1,2 mln zł będzie kosztowała budowa dziewięciu boisk na terenach szkół w Rzeszowie. Będą one gotowe w sierpniu tego roku.

Rzeszów

Zakończył się I etap budowy dróg łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową

RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową –...

Reklama