Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Trwa sesja Rady Miasta. Czy radni przyznają prezydentowi absolutorium?

Dodano: 18.06.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W Ratuszu trwa aktualnie 15. Sesja rady Miasta Rzeszowa. Porządek obrad zapowiada długą debatę radnych. Wśród tematów: absolutorium, dopłaty dla mieszkańców oraz projekt uchwały zwiększający ceny biletów komunikacji miejskiej.

38 punktów w proponowanym porządku obrad oraz propozycje poszerzające tą liczbę, które notabene wymagają przegłosowania. Taki scenariusz rysuje się przed rzeszowskimi radnymi podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Kaliber niektórych tematów każe domniemać, że dyskusja będzie długa i wyczerpująca.

Jednym z pierwszych tematów, który zapewne będzie szczegółowo omawiany jest uchwała w sprawie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca. Podczas rozmów będzie wiele o inwestycjach, planach miasta oraz rzecz jasna o ubiegłorocznym budżecie.
Reklama
Kolejnym „elektryzującym” tematem będzie sprawa, która z perspektywy mieszkańców i podróżnych, wydaje się kluczowa podczas dzisiejszych obrad. Chodzi o podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej , która ostatnio miała miejsce w 2015 roku.

Poza tym pojawi się uchwała w sprawie określenia wzoru wniosku o wypłatę dodatku energetycznego, oraz w sprawie uchwalenia Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest.

Jednym z ciekawszych projektów uchwały jest kwestia dotacji do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową, które mogą wynieść nawet do 5 tys. zł, jeżeli radni zaakceptują projekt.

O przebiegu debaty oraz wynikach głosowań będziemy informować w ciągu najbliższych kilku dni.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inwestycja w bezpieczeństwo na lotnisku w Jasionce. Podpisano umowę

RZESZÓW/JASIONKA. 11 mln zł będzie kosztować modernizacja systemu kontroli bezpieczeństwa w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. 3 grudnia podpisano umowę z wykonawcą. Adam Hamryszczak: „Ta inwestycja to kolejny krok w kierunku...

Rzeszów

Otwarcie lewej nitki tunelu na S19 Rzeszów Płd. - Babica. Będzie transmisja online

RZESZÓW. Jak poinformowała Joanna Rarus, rzeczniczka prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w środę 10 grudnia 2025 r. odbędzie się oficjalne zakończenie drążenia pierwszej nitki tunelu na budowie S19 Rzeszów Południe...

Rzeszów

RDK zaprasza miłośników rękodzieła oraz świątecznych smakołyków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników rękodzieła i świątecznych przysmaków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. To doskonała okazja, aby kupić wyjątkowe wyroby rzemieślnicze oraz posłuchać kolęd wykonywanych na żywo.

Rzeszów

W styczniu pojedziemy Wisłokostradą? Budowa jest już na finiszu [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW. „Kończy się właśnie realizacja strategicznej inwestycji Rzeszowa, czyli Wisłokostrady. Wykonawca kładzie już ostatnie warstwy masy bitumicznej. I jako prezent na Nowy Rok, w styczniu, Wisłokostradę będziemy chcieli oddać do użytku” –...

Rzeszów

Kryta pływalnia ROSiR przy ul. Jałowego do przebudowy. Podpisano umowę z projektantem [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Pracownia Pro-Arch z Tychów zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej dla przebudowy krytej pływalni Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego. W odnowionym obiekcie znajdą się m.in. strefa z brodzikami dla...

Rzeszów

Ruszył sezon łyżwiarski w Rzeszowie. Lodowisko w Parku Sybiraków już otwarte

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczęło nowy sezon łyżwiarski. Oferuje bilety bez limitu czasowego oraz zniżki na Rzeszowską Kartę Mieszkańca.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce z prestiżowym wyróżnieniem

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów zdobył tytuł Laureata Programu Najwyższa Jakość Quality International 2025 oraz Złote Godło QI 2025 w kategorii QI SERVICES. Wyróżnienie przyznano za usługę obsługi samolotów pasażerskich...

Rzeszów

W centrum Rzeszowa montują dodatkowe ławki

RZESZÓW. Na prośbę starszych mieszkańców Śródmieścia, miasto rozpoczęło montaż kilkudziesięciu dodatkowych ławeczek przy chodnikach.

Reklama