Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Trwa sesja Rady Miasta. O czym dyskutują radni?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni zajmą się m.in. ustaleniem stawek za korzystanie z parkingu przy ul. Dworaka, projektem uchwały w sprawie rozbudowy skrzyżowań oraz stworzeniem w mieście nowego osiedla.

O godzinie 8.30 rozpoczęła się VI sesja Rady Miasta Rzeszowa. Proponowany porządek obrad obejmuje blisko 40 punktów, a wszystko jak zawsze rozpoczną uchwały budżetowe.

Wśród najciekawszych projektów uchwał należy uwzględnić m.in. opłaty za korzystanie z płatnych niestrzeżonych miejsc parkingowych dla pojazdów samochodowych przy targowisku na ul. Dworaka, o których pisaliśmy TUTAJ.
Reklama
Kolejny z punktów dotyczy rozbudowy sześciu Rzeszowskich skrzyżowań i został wprowadzony przez radnych Prawa i Sprawiedliwości. Docelowo w większość przypadków chodzi o wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu. Więcej o projekcie TUTAJ.

Warto również wspomnieć o tym, iż jedna z komisji Rady Miasta złożyła wniosek o stworzenie w Rzeszowie nowego osiedla, kosztem terenów wchodzących w skład os. Dąbrowskiego i os. Staroniwa. O osiedlu „Zawiszy Czarnego” pisaliśmy TUTAJ.

W ciągu kilku najbliższych dni będziemy na bieżąco informować o przebiegu debaty i wyniku głosowań.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Po raz kolejny pobiegną "Wilczym Tropem"

RZESZÓW. Nieco ponad 2 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pn. „Wilczym Tropem”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na rzeszowskich Bulwarach. Celem zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Rzeszów

Rondo przy ZUS ma nazwę

RZESZÓW. „Rondo im. Ignacego Daszyńskiego” – taką nazwę otrzymało nowe rondo w rejonie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki pilotowali do szpitala samochód z kobietą w zaawansowanej ciąży. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, ciężarna na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" w Plazie

RZESZÓW. Winyle, płyty CD, książki, rękodzieło – to wszystko czekać będzie na odwiedzających kiermasz „Niezła Sztuka”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca 2023 r. w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowski Dzień Kobiet. Autobus pełen niespodzianek i inne atrakcje

RZESZÓW. Estrada Rzeszowa oraz rzeszowskie instytucje kultury przygotowały z okazji Dnia Kobiet kilka niespodzianek.

Reklama