Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Trwa śledztwo rzeszowskiej prokuratury w sprawie przemytu narkotyków i handlu ludźmi

Dodano: 06.06.2019 r.

fot. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
fot. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
RZESZÓW. Trójce podejrzanych mężczyzn grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Przemycali m.in. tabletki MDMA, kokainę. Ciążą na nich również zarzuty o handel ludźmi.

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo przeciwko trzem obywatelom Bułgarii 50 letniemu  Danielowi S., 51 letniemu  Ventsislavowi Y. i 51 letniemu Galinowi N. podejrzanym o dokonanie szeregu przestępstw polegających na dokonaniu wewnątrzwspólnotowego nabycia w Belgii znacznych ilości środków odurzających w postaci kokainy oraz tabletek MDMA, a następnie dokonanie przywozu w/w substancji na teren Rzeczpospolitej Polskiej i wprowadzenie ich do obrotu tj. o przestępstwa z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii i z art. 56 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.
Reklama
W/ wym. przedstawiono również zarzuty handlu ludźmi, bowiem dokonali w dniu zatrzymania zakupu dwóch kobiet, celem świadczenia przez nie usług seksualnych w agencjach towarzyskich na terenie Europy. Podejrzany Daniel. S czynił również przygotowania do puszczenia w obieg większej ilości  sfałszowanych banknotów 100 euro.

Podejrzani zostali zatrzymani w dniu 29 maja 2019 r. na parkingu sklepu Auchan w Krasnem. Po ogłoszeniu przez prokuratora zarzutów nie przyznali się popełnienia zarzucanych czynów. Wobec wszystkich podejrzanych Sąd Rejonowy w Rzeszowie w dniu 31 maja 2019 r. na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Wymienionym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM otwiera na 3 dni Punkt Obsługi Podróżnego ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Na prośbę pasażerów, w dniach 1 - 3 kwietnia br. otwarty zostanie Punkt Obsługi Podróżnego mieszczący się przy ul. Lisa Kuli 2

Rzeszów

Kolejne dyżury eksperckie rzeszowskiego oddziału ZUS

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS po raz kolejny w tym tygodniu będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Rzeszów

Koronawirus. Rząd wprowadza jeszcze bardziej restrykcyjne ograniczenia

Ograniczona liczba osób w sklepie, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, zamknięte parki, bulwary i plaże – to część nowych, rządowych ograniczeń, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Za złamanie zakazów grozi kara...

Rzeszów

We wtorek dwa dyżury eksperckie rzeszowskiego oddziału ZUS

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Rzeszów

Zmiany na jednej z linii MPK. Będą dodatkowe kursy

RZESZÓW. Zmiany dotyczą linii nr 16 i będą obowiązywały od 1 kwietnia. Jeden kurs zostanie przyspieszony i wprowadzone będą dwa nowe.

Rzeszów

Kilka przypadków naruszeń ograniczeń przez mieszkańców Rzeszowa i okolic

RZESZÓW. Policyjne patrole na ulicach, komunikaty z radiowozów, a w powietrzu policyjny dron. Tak było w weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

Koronawirus. 4 nowe przypadki zakażenia na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [30.03.2020 r.]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. Łącznie na Podkarpaciu to już 80 osób.

Rzeszów

W Parku Papieskim stanie rzeźba

RZESZÓW. Ruszył przetarg na montaż pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim. Rzeźba ma być gotowa w dwa miesiące.

Reklama