Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Trwa zbiorka archiwalnych zdjęć Rzeszowa. Powstanie z nich wystawa

Dodano: 19.03.2021 r.

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury rozpoczął zbiórkę starych fotografii przedstawiających Rzeszów i okolice oraz jego mieszkańców. Zwieńczeniem akcji będzie interaktywna wystawa zebranych zdjęć oraz wydanie zbiorowej publikacji pn. „Historie życiem pisane”.

Rozpoczęła się ogólnorzeszowska zbiórka archiwalnych zdjęć Rzeszowa i okolic. Zbiórka prowadzona jest w ramach akcji „Aktywny Senior” organizowanej przez RDK. Przedmiotem zbiórki są zdjęcia archiwalne, prywatne zdjęcia członków rodziny, społeczności Rzeszowa i okolic, ukazujące życie w minionym stuleciu.

Zebrane fotografie zostaną zaprezentowane na stronie Rzeszowskiego Domu Kultury podczas wirtualnej wystawy, a następnie wydane w zbiorowej publikacji elektronicznej, wieńczącej projekt „Historie życiem pisane”.

Fotografie można wysyłać na adres e-mail: pobitno@rdk.rzeszow.pl lub dostarczyć osobiście do filii Pobitno Rzeszowskiego Domu Kultury, mieszczącej się przy ul. ul. Konfederatów Barskich 43a, gdzie zostaną zeskanowane.

Zdjęcia należy przekazywać wraz z wypełnionym oświadczeniem dostępnym na stronie Rzeszowskiego Domu Kultury.

Zbiórka zdjęć potrwa do końca maja br.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Reklama