Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

Dodano:

fot. OSP Świlcza
fot. OSP Świlcza
RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym popołudniem. OSP w Świlczy otrzymała informację o omdleniu dorosłej osoby w łazience, w której znajduje się piecyk gazowy. Do zdarzenia wyjechał zastęp czterech strażaków.

W domu na terenie Świlczy strażacy zastali matkę z dwójką dzieci, które także źle się poczuły. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia i policję, a domownicy wyszli na zewnątrz.

Strażacy zbadali pomieszczenia miernikiem wielogazowym, który wskazał stężenie czadu ponad 300 ppm. Cały dom został przewietrzony i ponownie sprawdzony pod kątem obecności tlenku węgla. W międzyczasie na miejsce dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał dwójkę dzieci i ich matkę do szpitala.

 
Źródło: OSP Świlcza
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulicę Warszawską przebuduje firma Strabag. Prace zakończą się jesienią 2023 roku

RZESZÓW. To będzie jedna z największych inwestycji, które rozpoczną się w tym roku. 

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Reklama