Rzeszów - Sobota, 09.05.2026
Reklama

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

Dodano: 07.12.2021 r.

fot. OSP Świlcza
fot. OSP Świlcza
RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym popołudniem. OSP w Świlczy otrzymała informację o omdleniu dorosłej osoby w łazience, w której znajduje się piecyk gazowy. Do zdarzenia wyjechał zastęp czterech strażaków.

W domu na terenie Świlczy strażacy zastali matkę z dwójką dzieci, które także źle się poczuły. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia i policję, a domownicy wyszli na zewnątrz.

Strażacy zbadali pomieszczenia miernikiem wielogazowym, który wskazał stężenie czadu ponad 300 ppm. Cały dom został przewietrzony i ponownie sprawdzony pod kątem obecności tlenku węgla. W międzyczasie na miejsce dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał dwójkę dzieci i ich matkę do szpitala.

 
Źródło: OSP Świlcza
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza trzydniowy Street Food Festiwal

RZESZÓW. „Będzie to największy zlot FoodTrucków jaki zorganizowaliśmy dla Was do tej pory” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Rzeszów

Centrum Minecraft w Rzeszowie już działa

RZESZÓW. W czwartek odbyła się oficjalna inauguracja Centrum Minecraft  w Rzeszowie. Miejsce, w którym popularna gra jest wykorzystywana jako platforma edukacyjna dla dzieci, powstało w budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Można już głosować

RZESZÓW. Rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Głosowanie potrwa do 8 października 2021 r. 

Rzeszów

W niedzielę spiszesz się na rzeszowskim Rynku. Będą również koncerty i atrakcje

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę (12 września) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Piknik Spisowy, podczas którego będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym.

Reklama