Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

Dodano:

fot. OSP Świlcza
fot. OSP Świlcza
RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym popołudniem. OSP w Świlczy otrzymała informację o omdleniu dorosłej osoby w łazience, w której znajduje się piecyk gazowy. Do zdarzenia wyjechał zastęp czterech strażaków.

W domu na terenie Świlczy strażacy zastali matkę z dwójką dzieci, które także źle się poczuły. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia i policję, a domownicy wyszli na zewnątrz.

Strażacy zbadali pomieszczenia miernikiem wielogazowym, który wskazał stężenie czadu ponad 300 ppm. Cały dom został przewietrzony i ponownie sprawdzony pod kątem obecności tlenku węgla. W międzyczasie na miejsce dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał dwójkę dzieci i ich matkę do szpitala.

 
Źródło: OSP Świlcza
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Reklama