Rzeszów - Piątek, 08.05.2026
Reklama

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

Dodano: 07.12.2021 r.

fot. OSP Świlcza
fot. OSP Świlcza
RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym popołudniem. OSP w Świlczy otrzymała informację o omdleniu dorosłej osoby w łazience, w której znajduje się piecyk gazowy. Do zdarzenia wyjechał zastęp czterech strażaków.

W domu na terenie Świlczy strażacy zastali matkę z dwójką dzieci, które także źle się poczuły. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia i policję, a domownicy wyszli na zewnątrz.

Strażacy zbadali pomieszczenia miernikiem wielogazowym, który wskazał stężenie czadu ponad 300 ppm. Cały dom został przewietrzony i ponownie sprawdzony pod kątem obecności tlenku węgla. W międzyczasie na miejsce dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał dwójkę dzieci i ich matkę do szpitala.

 
Źródło: OSP Świlcza
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy zwycięzców loterii "Mieszkam w Rzeszowie"

RZESZÓW. Zakończyła się tegoroczna edycja loterii pn. „Mieszkam w Rzeszowie”. Pula nagród wyniosła ponad 28 tys. zł.

Rzeszów

Windy na stacji Rzeszów Główny już dostępne dla podróżnych

RZESZÓW. Pasażerowie już korzystają z wind na stacji Rzeszów Główny. Wcześniej przejazdy koleją ułatwiły wygodne perony, oznakowanie i podziemne przejście.

Rzeszów

Rozpoczął się montaż iluminacji świątecznych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W tym roku miasto wyda blisko 1,3 mln zł na świąteczne dekoracje.

Rzeszów

Rzeszowscy architekci wyróżnieni w międzynarodowym konkursie

RZESZÓW. Dr inż. arch. Magdalena Szpytma i dr inż. arch. Cezary Szpytma z Politechniki Rzeszowskiej zostali wyróżnieni w konkursie na projekt „Centrum Wiedzy Cognitarium” w Koszalinie.

Rzeszów

50 kamer internetowych dla rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Dziesięć szkół podstawowych w Rzeszowie otrzyma kamery internetowe FullHD z wbudowanymi mikrofonami, które mają ułatwić naukę zdalną.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z Centrum Medycznym MEDYK

RZESZÓW. Od 1 grudnia br., na terenie uczelni zacznie działać przchodnia akademicka. 

Rzeszów

Na stacji Rzeszów Główny testują windy i ruchome schody. Wielka inwestycja na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy przebudowie stacji Rzeszów Główny idą szybciej niż zakładano.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Kamieniu. Nie żyje 85-letnia piesza

RZESZÓW. Po godz. 6:00 w Kamieniu doszło do potrącenia 85-letniej kobiety. Piesza zginęła na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Reklama