Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Rodzinny piknik na zajezdni MPK

Dodano: 19.09.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa Europejski Tydzień Mobilności. Jedną z atrakcji przygotowanych w ramach akcji jest rodzinny piknik, który odbędzie się na terenie zajezdni MPK, przy ul. Lubelskiej 54. Na imprezę będzie można dojechać i wrócić bezpłatnie specjalnym autobusem.

Stolica Podkarpacia już po raz 18 bierze udział w Europejskim Tygodniu Mobilności. Impreza odbywa się w całej Europie, w tym w 153 miastach w Polsce. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Współdzielenie przestrzeni publicznej”. Oznacza to wspólne kształtowanie przestrzeni miejskiej, tworzenie bezpiecznego środowiska dla aktywnego przemieszczania się, w szczególności w obrębie ulic szkolnych oraz planowanie i projektowanie bezpiecznych ulic jako przestrzeni dla mieszkańców.

Z okazji ETM, w Rzeszowie przygotowano liczne atrakcje, konkursy i aktywności. Jedną z nich jest rodzinny piknik na terenie zajezdni MPK, przy ul. Lubelskiej 54. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 21 września w godz. 12:00 – 16:00.

W programie m.in.

Reklama

– prezentacja taboru MPK (historycznego i nowego), dzień otwarty w zajezdni,
– symulator jazdy w ruchu miejskim,
– konkursy z nagrodami,
– premiera komiksu Drużyna EcoTeam- wspólnie ocalmy nasza planetę,
– stoisko rowerowe – zobacz i wypróbuj rower elektryczny,
– jak zaparkować rower w wiatach dwupoziomowych
– znakowanie rowerów,
– pokaz mody

Warto podkreślić, że w dniu imprezy zostanie uruchomiona bezpłatna linia autobusowa oznaczona ETM, którą będzie można dojechać oraz wrócić. Poniżej trasa przejazdu autobusu:

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Drugi etap programu małej retencji w Rzeszowie. Trwa nabór wniosków

RZESZÓW. Pieniądze można otrzymać m.in. na zakup i montaż zbiorników na wodę deszczową, czy wykonanie oczka wodnego, albo ogrodu deszczowego.

Rzeszów

Czarnogóra - nowy kierunek czarterowy z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W wakacyjnej oferice podrzeszowskiego lotniska znajdzie się 24 kierunki, do 13 krajów.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Po raz kolejny pobiegną "Wilczym Tropem"

RZESZÓW. Nieco ponad 2 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pn. „Wilczym Tropem”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na rzeszowskich Bulwarach. Celem zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Rzeszów

Rondo przy ZUS ma nazwę

RZESZÓW. „Rondo im. Ignacego Daszyńskiego” – taką nazwę otrzymało nowe rondo w rejonie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki pilotowali do szpitala samochód z kobietą w zaawansowanej ciąży. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, ciężarna na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. 

Reklama