Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi na lotnisku w Jasionce, m.in. pierwszeństwo w kolejce

Dodano: /

fot. Łukasz Ożóg / port lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Łukasz Ożóg / port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. W ramach programu pn. „Lotnisko przyjazne rodzinie”, podrzeszowskie lotnisko wprowadziło szereg udogodnień dla rodzin z dziećmi. To m.in. multimedialny plac zabaw, specjalne miejsca parkingowe czy obowiązujące w tym sezonie pierwszeństwo w kolejce do odprawy.

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsługuje obecnie rekordową liczbę połączeń i bije kolejne rekordy odprawianych pasażerów. Szeroki wybór wakacyjnych destynacji, generuje wzmożone podróże rodziców z dziećmi. W związku tym lotnisko realizuje program, dedykowany specjalnie dla nich.

Popularnością, nie tylko wśród najmłodszych, cieszy się multimedialny plac zabaw, zlokalizowany w strefie ogólnodostępnej. Wprowadzono też pakiet lojalnościowy „Mały Podróżnik”, który zachęca do zbierania pieczątek w specjalnie przygotowanym paszporcie (można go otrzymać w Punkcie Obsługi Pasażera), a przejście całej podróży i zebranie odpowiedniej liczby pieczątek pozwala na odbiór nagrody, jaką są modele samolotów.

W ramach programu „Lotnisko Przyjazne Rodzinie” przygotowano też m.in. specjalnie oznakowane - szerokie miejsca parkingowe w bezpośrednim sąsiedztwie terminala, strefę relaksu, a w dedykowanych pokojach dla rodziców z dziećmi znajdują się m.in. przewijaki i podgrzewacze, zaś specjalnie oznaczone rodzinne toalety są wyposażone w nakładki i podnóżki.

Reklama

Tegoroczną nowością jest pierwszeństwo dla rodzin z dziećmi w kolejce do odprawy.

– Poczucie bezpieczeństwa i komfortu u pasażerów jest dla nas priorytetem. Wybór lotniska to nie tylko dobry wybór destynacji, ale również jakość obsługi. Szczególnie rekordowa liczba połączeń wakacyjnych generuje wzmożone podróże rodziców z dziećmi, dlatego w trosce o ich dobro od trzech lat realizujemy program dedykowany specjalnie dla nich. Rodziny z małymi dziećmi mają w obecnym sezonie pierwszeństwo obsługi w Punkcie Kontroli Biletowo-Bagażowej oraz Punkcie Kontroli Bezpieczeństwa – mówi Adam Hamryszczak prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

W tym sezonie podrzeszowskie lotnisko oferuje loty w 28 kierunkach do 15 krajów: Turcji, Grecji, Hiszpanii, Egiptu, Tunezji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry oraz Włoch, Chorwacji, USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Polski.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W przyszłym roku polecimy z Rzeszowa do Hiszpani

RZESZÓW/JASIONKA. Od 3 kwietnia 2024 roku Ryanair uruchamia loty z Jasionki do hiszpańskiego miasta Alicante. Trasę będą obsługiwały Boeingi 737-800.

Rzeszów

Dwa nowe lodowiska w Rzeszowie. Będą zadaszone i oświetlone

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstają dwa nowe, kryte lodowiska. Większe budowane jest już w miejscu starej ślizgawki, przy ul. Wyspiańskiego. Kolejne stanie nad zalewem na Wisłoku.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury. Ruszają zapisy na zimowe półkolonie

RZESZÓW. W środę, 6 grudnia startują zapisy na zimowe półkolonie dla dzieci, które odbędą się w dwunastu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury na terenie całego miasta. Liczba miejsc ograniczona.

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko na rynku już otwarte [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Rzeszowski rynek zyskał prawidziwie świąteczny klimat. Wczoraj odbyło się otwarcie Światecznego Miasteczka. Najważniejszym elementem wydarzenia było uroczyste włączenie iluminacji świetlnych i światełek na choince. Zobaczcie zdjęcia.

Rzeszów

Kolejne inwestycje PKP PLK między Rzeszowem a Medyką

RZESZÓW. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla planowanego przedsięwzięcia na trasie Rzeszów – Medyka. Inwestycja ma podnieść standard podróży koleją na Podkarpaciu.

Rzeszów

Nowi najemcy w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Centrum Handlowe Plaza pozyskało trzech nowych najemców: nowoczesny, bezobsługowy salon gier i zabawy, nowy salon prasowy oraz biuro podróży jednego z liderów w branży turystycznej. Końcówka roku w Plazie, to również...

Rzeszów

Alert IMGW. Intensywne opady śniegu w Rzeszowie i na Podkarpaciu, nawet do 40 cm

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1 i 2 stopnia w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami śniegu na terenie województwa podkarpackiego. W Rzeszowie spadnie od 30 do 40 cm śniegu.

Rzeszów

W Millenium Hall można już śmigać na łyżwach. Lodowisko działa 7 dni w tygodniu

RZESZÓW. Od 30 listopada, wielbiciele jazdy na łyżwach mogą korzystać z lodowiska na skwerze Millenium Hall. Obiekt o powierzchni ponad 600 mkw. jest czynny 7 dni w tygodniu

Reklama