Rzeszów - Piątek, 05.09.2025
Reklama

Ugodził brata nożem. 34-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

Dodano: 14.11.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna podejrzany o ugodzenie nożem brata. Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy w ich mieszkaniu. Na miejscu policjanci zatrzymali podejrzanego. Jego brat z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. 34-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do zdarzenia doszło przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie. W sobotę przed północą, policjanci zostali zawiadomieni przez dyspozytora centrum powiadamiania ratunkowego o zgłoszeniu ugodzenia nożem. Skierowani na miejsce policjanci zastali mieszkających tam dwóch braci w wieku 34 i 36 lat. Starszy mężczyzna był ranny w klatkę piersiową i opatrywany przez zespół pogotowia ratunkowego. Został przewieziony do szpitala. 

Rozpytany na miejscu młodszy z braci twierdził, że wezwał pomoc zaraz po tym, jak zorientował się, że brat jest ranny. Z jego relacji wynikało, że gdy doszło do zranienia brata, był poza domem i nie miał nic wspólnego ze zdarzeniem. Ranny mężczyzna w ogóle nie chciał rozmawiać z policjantami. Funkcjonariusze nie dali jednak wiary wyjaśnieniom 34-latka. Zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie i rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.
Reklama
Zebrany w sprawie materiał dowodowy przesłali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Przesłuchany przez prokuratora 34-latek przyznał się do zranienia brata. Na jego udział w przestępstwie wskazywały również inne zeznania. Potwierdził to także przesłuchany w charakterze świadka pokrzywdzony.

Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wystąpił również do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. We wtorek, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe inwestycje w "Dworzysku". Powstanie 400 miejsc pracy

RZESZÓW. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” powstanie 400  kolejnych nowych miejsc pracy oraz pojawią się kolejne inwestycje o wartości 20 mln euro.

Rzeszów

Derby Rzeszowa z ograniczoną liczbą kibiców. Będzie transmisja w TVP3

RZESZÓW. Mecz odbędzie się w ścisłym rygorze sanitarnym. Na trybunach zasiądzie 356 kibiców. Telewizja Polska przeprowadzi bezpośrednią transmisję z meczu.

Rzeszów

W czerwcu obwoźna zbiórka odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W drugiej połowie czerwca na terenie miasta zorganizowanych zostanie kilka obwoźnych zbiórek odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Boże Ciało w Rzeszowie. Procesje na terenach przykościelnych, centralne uroczystości w Katedrze

RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa w centrum Rzeszowa nie odbędzie się przemarsz z okazji Bożego Ciała. Kuria zaleciła organizowanie lokalnych procesji przy kościołach.

Rzeszów

Dodatkowe terminy przyjmowania odpadów przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Odpady do PSZOK przy ul. Ciepłowniczej będą również przyjmowane w środy i piątki.

Rzeszów

Samolotem z Rzeszowa do Gdańska od 20 czerwca

RZESZÓW. Ruszają bezpośrednie połączenia między stolicą Podkarpacia, a Gdańskiem.

Rzeszów

Nowa pracownia mammograficzna w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Pracownia mammograficzna w ZOZ nr 2 została zmodernizowana i wyposażona w nowoczesny mammograf.

Rzeszów

Od soboty otwarte baseny i kąpielisko na Żwirowni

RZESZÓW. Korzystający z obiektów będą musieli stosować się do reżimu sanitarnego.

Reklama