Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Uhonorowano pięciu Podkarpackich sportowców

Dodano: 06.02.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
RZESZÓW. Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał nagrody pięciu sportowcom, mistrzom Europy i świata w swoich dyscyplinach. „Dziękuje za to, że rozsławiają Państwo Podkarpacie” – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Uhonorowani zostali: kolarz ręczny Rafał Wilk, tenisistka stołowa Li Qian, żeglarz Aleksander Arian, zawodniczka karate Agnieszka Sajdutka oraz lekkoatleta Rafał Augustyn. Troje z nagrodzonych sportowców odebrało nagrody z rąk marszałka Władysława Ortyla oraz wicemarszałka Piotra Pilcha. Każda z nagród wynosi 2 tysiące złotych brutto.

„Dziękuję za to, że rozsławiają Państwo Podkarpacie i Polskę. Nazwiska znanych sportowców pamięta się przez dziesięciolecia, a wraz z nimi miejsce, z którego pochodzą. A Państwo związani są z naszym regionem. Gratuluję sukcesów – powiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Tenisistka Qian Li reprezentująca KTS Enea Siarka Tarnobrzeg zdobyła pierwszy w historii polskiego sportu złoty medal Mistrzostw Europy w tenisie stołowym w grze pojedynczej kobiet. Mistrzostwa rozgrywane były w hiszpańskim Alicante. W drodze po mistrzostwo „Mała” pokonała kolejno zawodniczki z Belgii, Austrii, Rosji, Rumuni. W półfinale, wygranym w pięciu setach, rywalką tarnobrzeżanki była inna Polka - Katarzyna Grzybowska-Franc. W finale rywalką Qian Li była Ukrainka Margaryta Pesotska.

Aleksander Arian, który na swoim koncie ma już wiele żeglarskich sukcesów w ubiegłym roku został wicemistrzem świata, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Świata w żeglarstwie w klasie Laser Radial. Mistrzostwa odbyły się w Kilonii. Żeglarz Sailing Team Rzeszów od samego początku plasował się w czołówce rywalizacji, na 10 startów osiem razy kończył wyścigi w pierwszej piątce.
Reklama
Zawodniczka Akademii Karate Tradycyjnego z Rzeszowa Agnieszka Sajdutka w październiku 2018 roku na Mistrzostwach Świata w karate tradycyjnym w kanadyjskim St. John’s, zdobyła trzy medale: dwa złote medale w kumite (indywidualnie i w drużynie) oraz brązowy medal w konkurencji fukugo. Indywidualnie w finale reprezentantka Podkarpacia pokonała Rosjankę Natalie Verloka. Drużynowa reprezentacja Polski w składzie: Depta, Mleko, Sajdutka, Zalecińska okazała się najlepsza i w finale zwyciężyła reprezentację USA. Trzeci medal Agnieszka zdobyła w konkurencji fuku-go, stając na najniższym stopniu podium.

Wśród nagrodzonych są także Rafał Wilk i Rafał Augustyn. Olimpijczyk, wielokrotny mistrz w kolarstwie ręcznym Rafał Wilk w ciągu ostatnich dwóch lat wywalczył aż cztery medale Mistrzostw Świata. W 2017 roku został dwukrotnym wicemistrzem świata – a w sierpniu 2018 roku we Włoszech zdobył również dwa medale – srebro i brąz.

Ostatnim z nagrodzonych jest lekkoatleta Rafał Augustyn, zawodnik LKS STAL Mielec. W 2018 roku wraz z reprezentacją Polski wywalczył on na mistrzostwach świata w Chinach brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Świata w chodzie sportowym.

Dariusz Stańko, prezes klubu Aktywna Piątka Przemyśl wraz z Norbertem Świerkiem i Patrykiem Kordkiem juniorskimi mistrzami badmintona, wręczył marszałkowi Ortylowi i wicemarszałkowi Pilchowi – którzy prywatnie od lat grają w badmintona – koszulki z ich nazwiskami.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Najlepszy miesiąc w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Port Lotniczy im. Rodziny Umlów przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Nie inaczej było w poprzednim miesiącu. Sierpień zapisał się jako rekordowy w historii lotniska - obsłużono ponad 138 tysięcy...

Rzeszów

Nowy komisariat Policji w Rzeszowie już gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się budowa nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie. Obiekt mieści się na osiedlu Kotuli. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp....

Rzeszów

Rośnie nowy most w Rzeszowie. Zakończono ważne prace [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trzy dni trwały prace przy instalacji belek w przęsłach nowego mostu Załęskiego. Do ich montażu wykorzystany został specjalny dźwig.

Rzeszów

Przy ul. Sikorskiego powstaje nowy LIDL [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa budowa nowego marketu sieci LIDL w Rzeszowie. Otwarcie jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Wystartowały loty z Jasionki do Mediolanu. Od września trzy rejsy do Rzymu

RZESZÓW/JASIONKA. Wizz Air uruchomił nowe połącznie z Jasionki. Od wczoraj różowo-fioletowe samoloty latają do Mediolanu. Jest to drugi włoski kierunek z podrzeszowskiego lotniska.

Rzeszów

Nowe inwestycje na lotnisku w Jasionce. Ruszył przetarg

RZESZÓW/JASIONKA. Ogłoszono przetarg na pierwszą z dwóch strategicznych inwestycji o przeznaczeniu cywilno-wojskowym, czyli budowę drugiego etapu równoległej drogi kołowania oraz pierwszy etap przebudowy drogi startowej w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. Prace mają być...

Rzeszów

Kolizja w Głogowie Małopolskim. Sprawca miał 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 39-letni motocyklista doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się później okazało, był pod wpływem alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i miał zakaz prowadzenia pojazdów....

Rzeszów

Fotorelacja z otwarcia przebudowanej ul. Grunwaldzkiej

W niedzielę, 8 września odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanej ulicy Grunwaldzkiej. Z tej okazji miasto przygotowało szereg atrakcji dla mieszkańców. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Reklama