Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Ukradli agregat prądotwórczy z budowy drogi ekspresowej S19

Dodano: 02.04.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież agregatu prądotwórczego, który był wykorzystywany przy rozbudowie drogi ekspresowej S-19 Sokołów Małopolski - Rzeszów. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zaginięcie wartego ponad 4 tys. zł agregatora zgłosił pracownik firmy budowlanej, która świadczy usługi przy rozbudowie drogi S-19 relacji Sokołów Małopolski – Rzeszów. Funkcjonariusze z komisariatu w Sokołowie Małopolskim przystąpili do zbadania sprawy i ustalenia sprawców kradzieży urządzenia. Ze względu na gabaryty skradzionego sprzętu, policjanci wiedzieli, że złodziei musiało być co najmniej dwóch, ponieważ jedna osoba nie dałaby rady unieść takiego agregatora.

Na podstawione zgromadzonych informacji, mundurowi wytypowali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 46 lat, mogących mieć związek z przestępstwem. Już w trakcie wstępnego przesłuchania podejrzani przyznali się do kradzieży i wskazali też miejsce ukrycia agregatu.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży popełnionej wspólnie i w porozumieniu. Obaj przyznali się do winy, złożyli też wyjaśnienia i wyrazili wolę poddania się dobrowolnej karze. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Szkoła przy al. Rejtana zyska zewnętrzną windę

RZESZÓW. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych.

Rzeszów

W piątek i w sobotę elektrociepłownia przy ul. Matuszczaka będzie hałasować

RZESZÓW. Na terenie elektrociepłowni Fenice przy ul. Matuszczaka będą prowadzone specjalistyczne prace polegające na wydmuchu pary wodnej przez kocioł. większym hałasem.

Rzeszów

Ul. Myśliwska będzie oświetlona

RZESZÓW. Na ulicy Myśliwskiej na os. Pogwizdów Nowy powstanie oświetlenie. Inwestycja była jednym z zadań zgłoszona do tzw. kontaktów osiedlowych, w trakcie kampanii wyborczej Konrada Fijołka, które zobowiązał się realizować już jako...

Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały trzy kolejne pojemniki na elektroodpady. Łącznie w mieście jest już 38 miejsc, gdzie można oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

Kolejny krok w sprawie utworzenia drogi rowerowej z Rzeszowa do Łańcuta

RZESZÓW. Około 20 kilometrów długości ma mieć trasa rowerowa, która połączy Rzeszów z Łańcutem. We wtorek prezydent Konrad Fijołek rozmawiał z władzami sąsiednich gmin o możliwościach jej przebiegu.

Rzeszów

Rzeszowskie Pogotowie ma nowe ambulanse

RZESZÓW. Trzy nowe ambulanse trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z POIiŚ, z budżetu wojewody podkarpackiego oraz dzięki wsparciu Miasta Rzeszów.

Rzeszów

Od 1 lutego droższe bilety komunikacji miejskiej. Koniec bezpłatnych przejazdów dla bezrobotnych

RZESZÓW. Od 1 lutego 2022 r. za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej zapłacimy więcej. 

Rzeszów

Rzeszowski Bon Żłobkowy - nabór wniosków

RZESZÓW. Ponad 500 dzieci korzystało regularnie z bonu żłobkowego w Rzeszowie w ubiegłym roku. Aby móc z niego nadal korzystać, konieczne jest złożenie wniosku o przedłużenie świadczenia.  

Reklama