Rzeszów - Środa, 12.11.2025
Reklama

Ukryli narkotyki w zbiorniku paliwa. Zatrzymano czterech mieszkańców Rzeszowa

Dodano: 06.06.2019 r.

fot. Centralne Biuro Śledcze Policji
fot. Centralne Biuro Śledcze Policji
RZESZÓW. Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami KAS zatrzymali 4 osoby, podejrzane o przemyt znacznych ilości narkotyków. Hermetycznie spakowane narkotyki znajdowały się w zbiorniku paliwa samochodu, którym jechali podejrzani. Wszczęte w tej sprawie śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Zarządu w Rzeszowie w ramach prowadzonych czynności, ustalili, że czterech mieszkańców Rzeszowa mogło dokonać przemytu znacznych ilości substancji psychotropowych, tj. środka o nazwie 3 MMC.

Do akcji doszło na autostradzie A4 w trakcie powrotu podejrzanych z Holandii. To właśnie stamtąd narkotyki miały być przemycone do Polski. Przeszukania dokonano przy wsparciu Giny - psa służbowego Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, przeszkolonego do wykrywania narkotyków.
Reklama
Wszystko wskazywało na to, że zabronione substancje przewożone są w zbiorniku paliwa, dlatego skontrolowano wnętrze przy pomocy wideo endoskopu. Ustalono, że znajdują się tam worki z bliżej nie określoną zawartością.

W efekcie zabezpieczono prawie 3 kilogramy 3 MMC. Narkotyki były ukryte w zbiorniku paliwa w hermetycznie zamkniętych workach foliowych. Przemyt narkotyków zagrożony jest karą do 15–stu lat więzienia.

Osoby po zatrzymaniu zostały przewiezione do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych, podejrzanym przedstawiono zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znaczniej ilości substancji psychotropowej. Sprawa ma charakter rozwojowy.  

Źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wręczono statuetki Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019

28 listopada w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich nagrodach biznesowych.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywraca kolejny zawieszony kurs

RZESZÓW. Bez połączeń pozostają podróżujący w relacji Rzeszów Hyżne Nowa Wieś.

Rzeszów

Dyrektor PGE EC o władzy szantażującej za pośrednictwem mediów komisje przetargową ws. odbioru odpadów

RZESZÓW. Dyrektor PGE EC problemu z odpadami nie widzi i dziwi się mediom tak radykalnej reakcji na wieść o rozpoczęciu przetargu.

Rzeszów

1 grudnia parkingi w rejonie hali Podpromie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W pierwszy dzień grudnia, Automobilklub Rzeszowski, już po raz drugi, zorganizuje Moto-Mikołajki.

Rzeszów

ZAKSA po tie-breaku. Punkt na pocieszenie dla Resovii

RZESZÓW. Asseco Resovia Rzeszów przegrała w meczu 7. Kolejki PlusLigi z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3.

Rzeszów

Koreański Sacheon kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Póki co trwają rozmowy

RZESZÓW. Władze miasta podróż do Korei południowej planują na wiosnę.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywróci pięć kursów, które wcześniej miały zostać zawieszone

RZESZÓW. PKS Rzeszów dogadał się z samorządami gmin i przywróci pięć linii, które miały być zawieszone od 1 grudnia.

Rzeszów

Miejska sieć ciepłownicza skorzysta z pomocy finansowej PGE Energia Ciepła

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła  z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie zainwestuje 9,5 mln zł w rozwój ciepła sieciowego w Rzeszowie.

Reklama